AYOS Konyaspor Koçundan Taraftara Çağrı

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligine bu sezon yükselen ve şu ana kadar iyi bir görüntü çizen AYOS Konyaspor takımı, Bahçeşehir Koleji, Pınar Karşıyaka, ve Beşiktaş Emlakjet gibi takımları geride bırakarak topladığı 10 puanla 8. sırada yer alıyor. Sezona iyi başlayan Konya ekibi, ilk 4 maçında 3 galibiyet almayı başararak üst sıralara yükseldi. Ancak son 3 maçını da kıl payı kaybeden yeşil beyazlılar, sıralamada biraz düşse de oynadığı oyun ve parkede verdiği mücadele ile takdir topladı.

Bir sonraki maçında 27 Kasım Pazar günü Aliağa Petkim takımını konuk edecek olan Ayos Konyaspor takımının Başantrenörü Engin Gençoğlu, zorlu mücadele öncesinde  Konyalı taraftarlara çağrıda bulundu. Türkiye Sigorta Basketbol Ligi’nin 8. haftasında 27 Kasım Pazar günü saat:13.00’de kendi saha ve seyircisi önünde İzmir ekibi Aliağa Petkim takımı ile karşı karşıya gelecek olan yeşil beyazlılar, bu müsabakanın hazırlıklarına Selçuklu Belediye Spor Salonu’nda yaptığı idmanla devam etti. Ayos Konyaspor takımının tecrübeli koçu Engin Gençoğlu, Aliağa Petkim mücadelesi öncesinde basına demeçler verdi. Gençoğlu, 3 maçlık yenilgi serilerinin olduğunu, bu 3 maçın 2 tanesinde son topta kaybettiklerini, 3 maçın özetine baktıklarında basit ve oynadıkları oyun kalitesine yakışmayacak hatalarla kaybettiklerini, bunun kendilerini çok üzdüğünü ve sergiledikleri oyunla herkesten övgü aldıkları için mutlu olduklarını dile getirdi.

Aliağa Petkim Maçı Çok Önemli

Başantrenör Engin Gençoğlu, Aliağa Petkim ile oynanacak maçın kendileri adına çok önemli bir karşılaşma olduğunu dile getirerek, Aliağa Petkim takımının güçlü bir yapısı olduğunu, 4 tane güçlü rotasyona sahip Türk oyuncuları olduğunu, kendilerinden 1 galibiyet önde olduklarını, sıralama bakımından direkt rakiplerinden birisi oldukları için mutlak kazanmaları gerektiği bir karşılaşma olarak baktıklarını ifade etti.

Konyalı taraftarlara da çağrıda bulunan Engin Gençoğlu, Pazar günü Saat: 13.00’de başlayacak olan bu mücadele için tüm taraftarları beklediklerini, taraftarlara içtenlikle ricada bulunduğunu, futbol takımının da Dünya Kupası nedeniyle arada bulunduğu bu dönemde salonun dolmasını ve ciddi bir enerji oluşturmalarını beklediklerini vurgulayarak, taraftarların desteğine çok ihtiyaçları olduğunu ifade etti.

“Hiçbir Zaman Mücadeleden Vazgeçmedik”

Ayos Konyaspor Basketbol takımının tecrübeli oyuncularından Mert Gizir de söz aldı. Tecrübeli oyuncu, son topa kadar mücadele ettiklerini, son 3 maçın 2 tanesini uzatmada kaybettiklerini ve şu anda çok farklı bir konumda olabileceklerini dile getirdi. Bu durumu nasıl düzeltebilecekleri ile ilgili sürekli olarak konuştuklarını dile getiren Gizir, üzerine koyup devam etmeyi umduklarını, hiçbir zaman mücadeleden vazgeçmediklerini ve bundan sonraki maçlarda da vazgeçmeyeceklerini, Aliağa Petkim Basketbol takımının çok iyi bir takım olduğunu ve iyi oyunculardan kurulu bir ekip olduklarını, taraftarların maça gelmelerini istediklerini ve kendilerine çok katkı sağlayabileceklerini ifade etti.