AYBABA İLE YOLLAR AYRILDI

Süper Lig köklü ekiplerinden Hes Kablo Kayserispor’da Samet Aybaba periyodu sona erdi. Son olarak iç sahada Beşiktaş’a 2-0 mağlup olan sarı-kırmızılı kulüpte yönetim, Samet Aybaba ile yolları ayırmaya karar verdi.

HES Kablo Kayserispor, tecrübeli teknik erkek Samet Aybaba yönetiminde 8’i Süper Lig ve 1’i Türkiye Kupası olmak üzere 9 maça çıkarken hiç zafer elde edemedi. HES Kablo Kayserispor bu süreçte 5 kez sahadan 1 puanla ayrıldı ve 4 yenilgi aldı.

“SAMET AYBABA BÜYÜĞÜMÜZDÜR”

HES Kablo Kayserispor’dan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi; “Teknik Direktörümüz Samet Aybaba ile karşılıklı anlaşarak yollarımızı ayırma kararı almış bulunmaktayız.” HES Kablo Kayserispor’un kulüp sözcüsü Mustafa Tokgöz, başarıya ulaşmış teknik erkek Samet Aybaba ile anlaşarak yollarını ayırdıklarına vurgu yapıldı.

Tokgöz, yaptığı açıklamada, teknik direktör Samet Aybaba ile icra ettikleri toplantı sonrası deneyimli teknik adamla devam etmeme kararı aldıklarını aktardı. Tecrübeli teknik erkek Samet Aybaba’nın Hes Kablo Kayserispor toplumunda ayrı bir yeri olduğuna dikkat çeken Tokgöz, şunları söyledi: “Samet hoca camiamızın büyüğüdür.

Kulübümüzde görev oluşturan hocalar arasında bizim için en değerli, saygı duyulan hocadır. Hocamızla görüştük ve anlak çerçevesi arasında ayrılma kararı aldık. Hocamıza bundan sonraki süreçte başarılar diliyorum. Yolu aleni olsun. Kayserispor olarak kısa zamanda takımımızı daha ileriye taşıyacak hocayla anlaşıp, takımın başına geçireceğiz.”

RUMEN HOCA İLE ANLAŞILDI

Süper Lig’de 16. hafta hemen sonra 21. sırada kendine yer gören HES Kablo Kayserispor Rumen Teknik Direktör Dan Petrescu ile antak kalma sonucu aldı. Sezona Teknik Direktör Bayram Bektaş ile başlamış olan ve 6 hafta hemen sonra yolları ayırıp Samet Aybaba ile devam etme sonucu alan Hes Kablo Kayserispor, üçüncü teknik adamını Romanya’da buldu.

Hes Kablo Kayserispor Kulüp Başkanı Berna Gözbaşı, günün erken saatlerinde Teknik Direktör Aybaba ile yollar ayrılırken, öğleden hemen sonra 53 yaşındaki Rumen Hoca ile anlaşmaya varıldı

. Çarşamba günü kafileye katılacak olan Petrescu, perşembe günü takımın başında olabilecek. Denizlispor karşılaşmasına alt yapı antrenörü ile çıkacak olan HES Kablo Kayserispor, Yeni Malatyaspor ile iç sahada oynayacağı karşılaşmaya yeni Rumen Teknik Direktör Dan Petrescu yönetiminde çıkabilecek.