AVRUPA SÜPER LİGİ’NDE AYRILIKLAR BAŞLADI

Son günlerde tüm futbol dünyasını etkisi altına alan Avrupa’nın önde gelen 12 Kulübü’nün yayınlamış olduğu ortak bildir ile Avrupa Süper Ligi adında bir projeye imza attığı öğrenilmişti. İspanya ligi’nden Real Madrid Barcelona ve Atletico Madrid İtalya liginden Juventus Milan ve İnter,  İngiltere Premier liginden ise Manchester United Manchester City Tottenham Arsenal Chelsea ve Liverpool  Avrupa Süper Ligi’nin kurucu takımları olarak ortak bildiri yayınlayan ekipler olmuşlardı.

İNGİLİZ DEVLERİ BİR BİR AYRILIYOR

Birçok teknik direktör birçok oyuncu ve dünya çapında sayısız taraftarın eleştirilerinin hedefi olan Bu proje sonrasında bazı kulüpler geri adım atma kararı aldı. Avrupa Süper Ligi’nin kurucu ekiplerinden olan premier lig takımları Chelsea ve Manchester City’nin Avrupa Süper Lig’i projesinden ayrılma kararı aldığı öğrenildi.

İngiliz basın yayın organı olan BBC ve İngiltere Premier Lig karşılaşmalarının yayın haklarını elinde bulunduran yayın organı Sky Sports tarafından verilen bilgiye göre ki dev İngiliz Kulübü Manchester City V Chelsea futbol kamuoyunun göstermiş olduğu tepki ve kulüplerin taraftarları tarafından eleştirilerin odağı haline gelen Bu projeden ayrılma yoluna gideceği öğrenildi. Premier Lig’in köklü ekiplerinden olan Manchester City V Chelsea projeden çekilme amaçlı gerekli belgeleri ilettiği ve Avrupa Süper Lig’i ile ilişiğinin kesilmeleri için yasal sürecin tamamlanmasının beklendiği öğrenildi.

TEPKİLER İSTİFALARI BERABERİNDE GETİRDİ

Avrupa’nın önde gelen 12 futbol takımından bir araya gelerek oluşturduğu Avrupa Süper Lig’i projesinde çatırdamalar başladı. İngiltere’den birçok kulübün ile İtalyan kulüplerinin projeden çekilme kararı almayı düşünme sinden sonra İtalya’da istifa kararı çıktı. İtalya dünyanın önde gelen kulüplerinden biri olan Juventus’un başkanlık görevini yapan Andrea agnelli’nin kulübün başkanlık görevinden istifa ettiğini ancak Juventus Kulübü’nün bu istifayı kabul etmediği öğrenilen haberler arasında.

Bir başka istifa haberi ise İngiltere Premier liginden geldi. İngiliz devi Manchester United’ın başkanlık görevini yapan ed woodward futbol kamuoyundan gelen tepkiler sonrasında Manchester United kulübünde yaptığı başkanlık görevinden istifa ettiği öğrenildi. 2005 yılından itibaren Manchester United çatısı altında çalışmaya devam eden yöneticinin 2012 senesinden beri yapmış olduğu başkanlık görevini içerisinde bulunduğumuz sezon itibari ile bırakma kararı aldığı öğrenildi.