Avrupa Şampiyonu Milli Ampute Futbol Takımımız


Avrupa Ampute Futbol Şampiyonası finali, Türkiye Milli Ampute Futbol Takımımız ile İspanya arasında onandı. Ay Yıldızlı futbolcular, rakiplerini 6 – 0 büyük bir fark ile yenerek birinci oldu. Elde edilen bu zaferle Kırmızı Beyazlı ekip, 2017’nin ardından 2. kez Avrupa Şampiyonu oldu. Müsabakada golleri Ömer Güleryüz, Kemal Güleş ve Rahmi Özcan attı. Ömer Güleryüz’ün hat-trick yapması geceye damgasını vurdu. İşte Türkiye – İspanya final maçına dair merak edilen tüm detaylar…


Türkiye Milli Ampute Futbol Takımımız, Avrupa Ampute Futbol Şampiyonası’nın finali kapsamında İspanya ile yeşil sahada kozlarını paylaştı. 6 – 0’lık skor ile maçı galip tamamlayan Ay Yıldızlı ekip, 2017’nin ardından ikinci kez şampiyon olmaya hak kazandı.


Türkiye – İspanya Maçından Dakikalar…


Türkiye Milli Ampute Futbol Takımımız, final müsabakasına hızlı bir başlangıç yaptı. Maç başlayalı henüz 6 dakika olmuşken milli oyuncumuz Ömer Güleryüz, ilk gole imza attı. Ardından 4 dakika geçmişti ki 10. dakikada yetenekli sporcu Ömer Güleryüz, ikinci kez İspanya’nın filesini havalandırdı.


Dakikalar 21’i gösterirken Kemal Güleş skoru Türkiye 3 – 0 İspanya yaptı. Rahmi Özcan, atağa geçtiğinde dakika 24’tü ve dördüncü golümüz geldi. İlk yarı maç sonucu Türkiye 4 – 0 İspanya.


İkinci yarıya Ömer Güleryüz’ün golü ile başladık. Başarılı futbolcu, müsabakanın 3. ve Türkiye’nin 5. golünü attı. 42. dakikada Kemal Güleş’in meşin yuvarlağı rakip takımın kalesi ile buluşturması son golü de beraberinde getirdi. Maç sonucu Türkiye 6 – 0 İspanya.


İkinci Kez Şampiyon


Türkiye Milli Ampute Futbol Takımımız, Avrupa Ampute Futbol Şampiyonası’nda ikinci kez şampiyon oldu. Final müsabakasında İspanya’yı 6 – 0 yenen Kırmızı Beyazlı ekip daha önce İstanbul’da gerçekleşen 2017 Avrupa Şampiyonası’nda da birinci olmuştu.


İspanya’yı büyük bir farkla çok rahat yenen Ay Yıldızlı takım, galibiyet sevinci yaşadı. Türk taraftarlar, sosyal medya üzerinden tebriklerini ve coşkularını paylaştı. 2021 senesinde ikinci kez şampiyon olmak, Türkiye için de gurur verici oldu. Türkiye Milli Ampute Futbol Takımımızı şampiyonadaki başarısından dolayı tebrik ederiz.