Avrupa Kupası’nda Hatayspor Panthinaikos’u Yendi Skor 87 – 56

FIBA Kadınlar Avrupa Kupası A Grubu 3. hafta mücadeleleri kapsamında Bordo Beyazlı ekip Yunan kulübü ile sahada kozlarını paylaştı. Maç sonucu Hatayspor 87 – 56 Panathinaikos. Akdeniz takımı, rakibini ezici bir üstünlük ile mağlup etti. Bu sayede Hatayspor, FIBA Kadınlar Avrupa Kupası’ndaki ikinci zafer sevincini yaşadı. Yunan ekibi ise ikinci kez mağlup oldu. İşte Hatayspor – Panathinaikos mücadelesine dair merak edilen ayrıntılar…

Hatayspor, FIBA Kadınlar Avrupa Kupası’ndaki 2. galibiyetini ezici bir üstünlük ile elde etti. Yunan takımı ile karşı karşıya kalan Bordo Beyazlılar, taraftarlarına zafer sevinci yaşattı.

Hatayspor – Panathinaikos Maçından Dakikalar…

Panathinaikos, ikinci mağlubiyetini Akdeniz ekibi ile oynadığı maçtan elde etti. Antakya’da gerçekleşen müsabakada ev sahibi ekip, oyuna hızlı bir başlangıç yaptı. İlk periyot 31 – 11 ev sahibinin lehine sona erdi.

Bordo Beyazlı sporcular, yakaladıkları bu ivmeyi devam ettirdi. Devre neticesi 57 – 30 oldu ve Akdeniz ekibi soyunma odasına galip olarak gitti. HataysporPanathinaikos mücadelesinin üçüncü periyotunda fark yükseldi. 79 – 44 sona eren periyotta gülen taraf ev sahibi oldu.

Maç sonucu Hatayspor 87 – 56 Panathinaikos. Kritik müsabakada düdüğü çalan isim Romanyalı hakem Andrada Csender oldu. Yardımcı hakem görevini ise Ukraynalı hakem Denys Ovorozniuk ve Romen profesyonel Amalia Marchis üstlendi.

Müsabakanın Kadrosu

Bordo Beyazlı ekip sahada Wiley 20, Elif Emirtekin 14, İdal Yavuz, Brown 22, Gorini 21, Bahar Çağlar Ökten 6, Büşra Akbaş, Büşra Akgün 2 ve Ayşegül Günay ile mücadele etti.

Panathinaikos takımının kadrosunda ise Reed 24, Charzinikolaou 3, Ziaka, Holmes 12, Stamati, Mylonaki 2, Lymoura 3, Stach 4, Vintsilaiou 6, Grigoropoulou ve Bountouri 2 yer aldı.

FIBA Kadınlar Avrupa Kupası A Grubu 3. hafta maçlarında Hatayspor, Yunan rakibi ile karşı karşıya geldi. Akdeniz takımı, rakibini çift haneli fark ile yenerek ezici bir üstünlük sağladı. Maç sonucu Hatayspor 87 – 56 Panathinaikos. Bordo Beyazlı ekip bu sayede üçüncü hafta itibari ile 2. galibiyetini elde etmiş oldu.