Avrupa Kadınlar Cimnastik Şampiyonası’nda Türkiye 4.

Bu sene Mersin’de 33.sü düzenlenen Avrupa Kadınlar Cimnastik Şampiyonası, bütün heyecanıyla devam ediyor. Avrupa Kadınlar Cimnastik Şampiyona’nın üçüncü gününde, final müsabaları gerçekleştirildi.

Şampiyona’nın finale etabında ülkemizi ve Artistik Cimnastik Milli Takımı’nı milli sporcularımızdan Göksu Üçtaş Şanlı, Bilge Tarhan, Dilara Yurtdaş, Ece Yağmur Yavuz ve Cemre Kendirci temsil ettiler.

Milli sporcularımız, hem takım halinde şampiyon olabilmek için hem de jüriden en yüksek puanı alabilmek için  final etabında yer, denge, atlama masası ve asimetrik paralel aletinde performanslarını sergilediler.

Gerçekleştirilen müsabakalar neticesinde ise Milii Takımı’mız 33. Avrupa Kadınlar Cimnastik Şampiyonası’nı jüriden topladığı 143 bin 795 puan ile birlikte 4. sırada tamamladı. Daha sonra ise Avrupa Kadınlar Cimnastik Şampiyonası’nda dereceye giren takımlar yapılan törende madalyaları verildi.

Avrupa Kadınlar Cimnastik Şampiyonası’nda Şampiyon Ukrayna

Bu sene Mersin’de 33.sü düzenlenen Avrupa Kadınlar Cimnastik Şampiyonası’nın üçüncü gününde büyükler kategorisindeki final müsabakaları tamamlandı.

Sporcular, hem takım halinde şampiyon olabilmek için hem de jüriden en yüksek puanı alabilmek için  final etabında yer, denge, atlama masası ve asimetrik paralel aletinde performanslarını sergilediler.

Oynanan müsabakaların ardından Türkiye, jüriden topladığı 143 bin 795 puan ile birlikte 4. olurken Ukrayna, jüriden topladığı 154 bin 663 puan ile birlikte Avrupa Kadınlar Cimnastik Şampiyonası’nı Avrupa Şampiyonu olarak tamamladı.

Öte yandan Romanya, jüriden topladığı 154 bin 496 puanla ikinci oldu. Macaristan ise jüriden topladığı 151 bin 597 puan ile birlikte Avrupa Kadınlar Cimnastik Şampiyonası’nı üçüncü olarak bitirdi.

Avrupa Kadınlar Cimnastik Şampiyonası’nda Heyecan Devam Edecek

Bu sene Mersin’de 33.sü düzenlenen Avrupa Kadınlar Cimnastik Şampiyonası’nda heyecan kaldığı yerden devam edecek. Şampiyona’da gençler kategorisinde finaller tamamlanacak.

Milli sporcularımız, hem takım halinde Avrupa Şampiyonu olmak için hem de jüriden en yüksek puanı alabilmek için mücadele edecekler. Milli sporcularımız, yer, denge, atlama masası ve asimetrik paralel aletlerinde performanslarını sergilemeye devam edecekler.

Öte yandan hatırlatmak gerekirse 33.sü düzenlenen Avrupa Kadınlar Cimnastik Şampiyonası, Mersin’de Olimpik Cimnastik Salonu’nda gerçekleştiriliyor ve yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle müsabakalar esnasında hem bütün tedbirler alınıyor hem de maske, sosyal mesafe ve hijyen kuralları ile ilgili anonslar yapılıyor.