AVRUPA FUTBOL ŞAMPİYONASI EURO 2020 MAÇLARININ YAYINLANACAĞI KANALLAR

Covid-19 yüzünden geçen sene yapılamayan ve ertelenen EURO 2020 nihayet 11 Haziran – 11 Temmuz arasında oynanacak. Seyirciler, dev şampiyonayı TRT 1, TRT Spor, TRT 4K ve trtspor.com.tr/euro2020’den takip edebilecek.

2020’de Koronavirüs pandemisi yüzünden ertelenen Avrupa Futbol Şampiyonası EURO 2020, 11 Haziran’da başlıyor. Türkiye, Galler, İtalya ve İşviçre ile A grubunda mücadele edecek. 11 Haziran Cuma günü A milli takımımızın İtalya ile maçıyla başlayacak olan şampiyona, 1 ay boyunca aynı heyecanla devam edecek. Seyirciler ise TRT’den maçları canlı canlı takip edebilecek.

HEYECANLI TURNUVA TRT EKRANLARINDA

24 takımın toplam 51 maç yapacağı görkemli organizasyonu futbolseverler TRT ekranlarından izleyecek. Müsabakaların 45’i TRT 1 ekranlarından takip edilebilecek. Bu maçlar aynı zamanda Türkiye’nin en yüksek çözünürlüklü televizyon ekranı TRT 4K’den ulaşılabilecek. Geri kalan maçlar ise TRT SPOR’dan canlı canlı izlenecek.

51 maçın oynanacağı müsabakalar ayrıca trtspor.com.tr/euro2020 adresi üzerinden canlı verilecek. Futbolseverler trtspor.com.tr/euro2020 adresi üzerinden tüm yorumlara erişebilecek. Ayrıca bu adresteki #BizimÇocuklar tabelasından da diğer sporseverlerin yorumlarını görebilecek ve kendileri de yorum yapabilecek.

İŞTE DEV TURNUVAYA AİT DETAYLAR

Avrupa Futbol Şampiyonası, EURO 2020’ye Dublin ve Bilbao kentleri ev sahipliği yapacaktı fakat UEFA açıklama yaparak bu kararın değiştirildiğini ifade etti. Buna göre müsabakaların yeni ev sahipleri Sevilla, St. Petersburg ve Londra olacak. EURO 2020 heyecanı bu şehirlerde çok daha fazla hissedilecek.

Ay yıldızlı takım turnuvada A grubunda yer alacak ve müsabakanın açılış maçını 11 Haziran’da İtalya ile Roma’da gerçekleştirecek. Bu maçın ardından A milliler, 16 Haziran’da Galler ile Bakü’de karşılaşacak. Milliler, 20 Haziran’da İsviçre ile müsabakalara girdikten sonra gruptan galip çıkarsa son 16 turu maçlarını beklemek üzere Almanya’da kampa girecek. EURO 2020’de milli takım heyecanlı ve hırslı.

Son 16 turu maçları 26 ile 29 Haziran tarihleri arasında Londra, Amsterdam, Bilbao, Bükreş veya Glasgow’da oynayacak.

Çeyrek final maçları 2 ve 3 Temmuz’da Münih, Bakü, Saint Petersburg ve Roma’da yapılacak. Buna karşın yarı final maçı Londra ev sahipliğinde 6 ile 7 Temmuz tarihlerinde gerçekleşecek olup final maçı ise 11 Temmuz’da oynanacak.