Augsburg Mergim Berisha’nın Bonservisini Fenerbahçe’den Alıyor

Sarı lacivertli takım Fenerbahçe’ süper lig ‘ deki şampiyonluk yarışında rakibi Galatasaray’ ı takip etmeye devam ediyorlar.

Sezon başında kadroda düşünülmeyen oyuncularının birçoğu ile yollarını ayırırken bazı isimler ile de kiralık olarak farklı takımlara göndermişlerdi.

Sarı lacivertli takım Fenerbahçe’ de sezon başında takımdan 24 yaşındaki Alman Mergim Berisha ‘ı Bundesliga ‘ da Alman ekibi Augsburg ‘ a kiralık olarak göndermişlerdi.

Takımın teknik patronu Jorge Jesus kadroda düşünmediği Mergim Berisha’ ın yollamasını istedikten sonra Alman oyuncu kiralık olarak Augsburg’ un yolunu tutmuştu.

24 yaşındaki oyuncu Mergim Berisha ‘ı Bundesliga ‘ da Augsburg’ da göstermiş olduğu performans sonrasında Alman ekibi yıldız oyuncunun bonservisini alma hazırlığı yapıyor.

Mergim Berisha Augsburg’ da göstermiş olduğu performans sonrasında Almaya Milli Takımı’na da seçildi.

MERGİM BERİSHA FENERBHAÇE’ DE YAPAMADIĞINI AUGSBURG’DA YAPTI

24 yaşındaki Alman golcü Mergim Berisha sarı lacivertli takım Fenerbahçe’ ye RB Salzburg takımından 5 Milyon Euro bonservis bedeli ödeyerek kadrosuna katmıştı.

Sarı lacivertli forma ile geçirdiği 2021 / 2022 sezonu sonunda beklenen seviyeye ulaşamayarak büyük hayal kırıklığı yaratan isimlerin başında yer almıştı.

Mergim Berisha sarı lacivertli forma ile 2021 / 2022 sezonun da süper lig’ de 22 lig maçında süre aldı. 22 süper lig karşılaşmasında 10 ‘ un da ilk 11’ de süre ala bildi. Sarı lacivertli forma ile süper lig de çıktığı 22 lig maçında 4 gol ve 1’ de asist katkısı sağlaya bilen Alman golcü Mergim Berisha bu sezon kadroda düşünülmeyen isimlerin başında yer aldı.

Sarı lacivertli forma ile Alman golcü Mergim Berisha Avrupa liginde de 6 karşılaşmada süre alırken 2 gol ve 1 asist yaparak takımına katkı sağlamıştı.

Süre aldığı sezon da sarı lacivertli forma ile hücumda etkili pozisyonlara girse de bunları gole çevirmekte Fenerbahçe’ de çok zorlandı.

Sezon başında hazırlık kampında da iyi bir performans göstermesine rağmen takıma katılan yeni golcüler ile beraber yabancı statüsü gereği kiralık olarak takımdan göndermek zorunda kaldılar.

Beklenen seviyede ki golleri yapamayan Alman golcü Mergim Berisha sezon başında Portekizli teknik adam Jorge Jesus’ un da takıma gelmesi ile üstü çizilen ilk isimlerden birisi oldu.

AUGSBURG’ DA GOLLERİNE DEVAM EDİYOR

24 yaşındaki Alman golcü Mergim Berisha sezon başında kiralık olarak kadrosuna katıldığı Augsburg ile gollerine devam ediyor.

Bu sezon alman ekibi ile Bundesliga ‘ da çıktığı 19 karşılaşmada 8 gol ve 4 asistlik performans göstererek takımının hücumda ki en güçlü silahı olmuş durumda.

Alman ekibi Augsburg ile oldukça iyi bir sezon geçiren Mergim Berisha göstermiş olduğu performansı sonrasında Almanya Milli takımına da davet edilerek onurlandırıldı.

Augsburg sarı lacivertli takım ile Mergim Berisha’ nın bonservisi konusunda masaya oturarak sezon sununda ödemesi gereken 4,5 Milyon Euro’ yu ödeyerek bonservisini almak istiyorlar.