Augsburg Mergim Berisha’nın Bonservisini Almaya Hazırlanıyor

Sarı lacivertli takım Fenerbahçe’ süper lig ‘ deki şampiyonluk yarışında rakibi Galatasaray’ ı takip etmeye devam ediyorlar.

Sezon başında kadroda düşünülmeyen oyuncularının birçoğu ile yollarını ayırırken bazı isimler ile de kiralık olarak farklı takımlara göndermişlerdi. Sarı lacivertli takım Fenerbahçe’ de sezon başında takımdan 24 yaşındaki Alman Mergim Berisha ‘ı Bundesliga ‘ da Alman ekibi Augsburg ‘ a kiralık olarak göndermişlerdi.

Takımın teknik patronu Jorge Jesus kadroda düşünmediği Mergim Berisha’ ın yollamasını istedikten sonra Alman oyuncu kiralık olarak Augsburg’ un yolunu tutmuş ancak buradaki performansı ile Alman milli takımından davet bile aldı.

24 yaşındaki oyuncu Mergim Berisha ‘ı Bundesliga ‘ da Augsburg’ da göstermiş olduğu performans sonrasında Alman ekibi yıldız oyuncunun bonservisini alma hazırlığı yapıyor. Mergim Berisha Augsburg’ da göstermiş olduğu performans sonrasında Almaya Milli Takımı’na da seçilen tecrübeli golcü için Augsburg Berisha’nın satın alma opsiyonunu kullanacak.

Alman ekibinin 24 yaşındaki oyuncu Mergim Berisha’ ın bonservisini aldıktan sonra ise oyuncuyu başka bir takıma satmayı düşünüyorlar.

FENERBAHÇE’ DE BEKLENENİ VEREMEDİ

24 yaşındaki oyuncu Mergim Berisha ‘ı Bundesliga ‘ da Augsburg’ da göstermiş olduğu performansa en çok üzülen sarı lacivertli takımın yöneticileri olmuştur.

24 yaşındaki Alman golcü Mergim Berisha sarı lacivertli takım Fenerbahçe’ ye RB Salzburg takımından 5 Milyon Euro bonservis bedeli ödeyerek kadrosuna katmıştı. Sarı lacivertli forma ile geçirdiği 2021 / 2022 sezonu sonunda beklenen seviyeye ulaşamayarak büyük hayal kırıklığı yaratan isimlerin başında yer almıştı.

Alman golcü Mergim Berisha sarı lacivertli forma ile 2021 / 2022 sezonun da süper lig’ de 22 lig maçında süre aldı. 22 süper lig karşılaşmasında 10 ‘ un da ilk 11’ de süre ala bildi. Sarı lacivertli forma ile süper lig de çıktığı 22 lig maçında 4 gol ve 1’ de asist katkısı sağlaya bilen Alman golcü Mergim Berisha bu sezon kadroda düşünülmeyen isimler den olunca yollar ayrılmıştı.

Sarı lacivertli forma ile hücumda etkili pozisyonlara girse de bunları gole çevirmekte Fenerbahçe’ de çok zorlandı.

Sezon başında hazırlık kampında da iyi bir performans göstermesine rağmen takıma katılan yeni golcüler ile beraber yabancı statüsü gereği kiralık olarak takımdan göndermek zorunda kalan isimlerden birisi oldu.

Beklenen seviyede ki golleri yapamayan Alman golcü Mergim Berisha sezon başında Portekizli teknik adam Jorge Jesus’ un da takıma gelmesi ile üstü çizilen ilk isimlerden birisi oldu.

AUGSBURG’DA NELER YAPTI?

24 yaşındaki Alman golcü Mergim Berisha bu sezon takımı ile lig de 21 karşılaşmada 9 gol 4 asist ile oynayan tecrübeli isim Alman milli takımın da ise 2 hazırlık maçında denenmişti.

Alman ekibi Mergim Berisha en az 20 Milyon Euro bonservis bedeli bekliyorlar.