Attila Szalai Yolcu Mu

2021-22 sezonuna çok iyi bir başlangıç yaptıktan sonra dibe vuran Fenerbahçe’de Galatasaray maçı hazırlıkları sürüyor. Sarı lacivertli takım, ligin 8. Haftasını lider tamamladıktan sonra oynadığı 4 maçta yalnızca 1 puan alabilmiş ve 12. Haftayı 20 puanla 30 puanlı lider Trabzonspor’un 10 puan gerisinde tamamladı.

Alınan bu kötü sonuçlardan sonra inanılmaz bir kaosa giren Fenerbahçe’de Portekizli teknik direktör Vitor Pereira’nın geleceği der tartışılmaya başlandı.

Portekizli teknik adamın Yukatel Kayserispor maçından sonra takımdan gönderileceği haberleri çıkmış, ancak sarı lacivertli kulübün başkanı Ali Koç, yaptığı açıklamalarla Portekizli teknik direktörün arkasında durmuştu.

Ali Koç, Galatasaray maçını kazanıp yükselişe geçmeyi hedeflediklerini açıklamıştı. Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Galatasaray maçında alınacak kötü bir sonucun dahi teknik direktör Vitor Pereira’nın gönderilmesine yol açmayacağını açıklamış ve Portekizli teknik direktör Vitor Pereira’ya destek vermişti.

Ali Koç, Ocak ayında Pereira’nın istekleri doğrultusunda transferler yapılacağını da açıkladı. Ocak ayında yapılacak transferlere kaynak ayırmaya çalışan Fenerbahçe’ye iyi bir haber de geldi.

Barcelona Talip Oldu

Fenerbahçe’nin 2020-21 sezonunun devre arasında kadrosuna kattığı Macar stoper Attila Szalai’nin talipleri her geçen gün artıyor. Macaristan formasıyla EURO 2020’de çok iyi bir performans sergileyen Attila Szalai, Fenerbahçe formasıyla da gösterdiği performansla beğenileri topladı.

Macar futbolcunun İspanya kulüplerinden Atletico Madrid ve Sevilla’nın gündeminde olduğu gelen haberler arasındaydı.

Attila Szalai’ye talip olan son kulüplerden biri ise bir dünya devi. İspanya’nın devlerinden biri olan Barcelona, teknik direktörlük görevine efsane futbolcularından Xavi’yi getirdikten sonra transfer planlamasında da atağa geçti. Barcelona’nın yeni teknik direktörü Xavi, gözlemci ekibinin önerisiyle Szalai’nin izlenmesini istedi.

Barcelona’nın Szalai’yi hali hazırda izleyen gözlemcileri, Xavi’ye raporunu sundu ve Xavi, Attila Szalai’nin transfer edilmesi konusunda rapor verdi. Barcelona, Xavi’nin talebi doğrultusunda Attila Szalai için Ocak ayında sarı lacivertli kulübün kapısını çalacak. Fenerbahçe yönetimi, Attila Szalai için 20 milyon euroluk bir bonservis talep ediyor.

Kaynak Oluşacak

Fenerbahçe yönetimi, Attila Szalai’nin Barcelona’ya transfer olması halinde Ocak ayında transfer harekatına başlayacak. Sarı lacivertli yönetim, Attila Szalai’den bonservis geliri elde etmesi durumunda Ocak ayında Vitor Pereira’nın istekleri doğrultusunda bir takım oluşturacak.

Sarı lacivertli yönetimde teknik direktör Vitor Pereira ile ilgili iki karşıt fikir de mevcut. Fenerbahçeli yöneticilerin bir kısmı, Vitor Pereira’nın takımdan gönderilmesinin doğru olacağını düşünürken diğer yöneticiler, Pereira ile yapılan sözleşmenin tamamlanması gerektiğini düşünüyor.

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç da yaptığı son açıklamalarda Pereria’nın arkasında olduklarını belirtmişti.

Ali Koç, Pereira’nın istediği oyuncuların tamamını transfer ederek Portekizli teknik direktörün kendi sistemini oluşturmasını istiyor. Ali Koç’un bu planının sebebi başarı ve başarısızlıkta hesap soracak bir merci oluşturmak istemesi.

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Pereira’nın başarısız olması durumunda Haziran ayında durumu yeniden değerlendirecek.