Athletic Bilbao Deplasmanda 1 Puanı Kaptı

İspanya La Liga’nın 1. Haftasında Athletic Bilbao, 16 Ağustos Pazartesi günü kendi deplasmanda Elche’ye konuk oldu. İki takımarasındaki bu mücadelede gol sesi çıkmayınca karşılaşma 0 – 0 berabere sona erdi.

Elche ve Athletic Bilbao Maçının İstatistikleri ve 11’leri

İspanya La Liga’nın 1. Haftasında Estadio Manuel Martinez Valero’da Elche ile Athletic Bilbao karşı karşıya geldi. Ev sahibi Elche, rakibi Athletic Bilbao karşısında Francisco Casilla Cortes, Enzo Pablo Roco, Gonzalo Cacicedo Verdu, Pedro Bigas Rigo, Jose Raul Gutierrez, Fidel Chaves Torre, Jose Antonio Ferrandez, Johan Andres Mojica, Ivan Jose Marcone, Lucas Ariel Boye ve Pere Milla Pena 11’i ile maça başladı. Öte yandan konuk takım Athletic Bilbao ise rakibi Elche karşısında Julen Astule, Martinez Berridi, Oscar Marcos, Mikel Balenziaga Oruesaga, Daniel Vivian Moreno, Alejandro Berenguer Remir, Iker Muniain Goni, Daniel Garcia Carrillo, Unai Vancedor, Sancet Tirapu ve Willams Arthuer 11’i ile sahaya çıktı.

Maç genelinde ev sahibi Elche, rakip kaleye 8 şut çekti ve bu şutların 2’si isabetli oldu. 1 net gol pozisyonu kaçıran ve 10 kez rakip ceza sahası içerisinde topla buluşan Elche, toplamda 6 korner kullanırken 1 de serbest vuruş kullandı. Öte yandan konuk takım Athletic Bilbao, maçboyunca rakip kalye 9 şut çekti ve bu şutların 3’ü isabetli oldu. 1 net gol pozisyonu kaçıran ve 18 kez rakip ceza sahası içerisinde topla buluşan Athletic Bilbao, toplamda 8 korner kullarnırken 18 de serbest vuruş kullandı. Ayrıca ev sahibi Elche’de Verdu ve Guti; konuk takım Athletic Bilbao’da Marcos ve Garcia maçın hakemi tarafından sarı kart gören futbolcular oldular.

Elche ve Athletic Bilbao’nun La Liga Puan Sıralaması

İspanya La Liga’nın 1. Haftasında oynanan maçta Athletic Bilbao, deplasmanda konuk olduğu rakibi Elche ile 0 – 0 berabere kaldı. Bu sonuç ile birlikte deplasmanda oynadığı maçta 1 puanı alan Athletic Bilbao, La Liga’da 10. Sıraya yerleşti. Öte yandan sahasında 2 puan bırakan Elche ise La Liga’da 11. Sırada kendisine yer buldu.