Atakaş Hatayspor Tarihe Geçti Diouf Kaleye Geçti

Atakaş Hatayspor, Ziraat Türkiye Kupası’nda tarihe geçecek bir olay yaşadı. Akdeniz ekibi, kendi sahasında Eyüpspor’u ağırladı. Müsabakada Bordo bEyazlı file bekçilerinin ikisi de kırmızı kart görerek oyun dışı kaldı.

Teknik direktör Ömer Erdoğan, kaleye mecbur kaldığı için forvet oyuncusu Mame Diouf’u geçirdi. Atakaş Hatayspor, Eyüpspor’a karşı penaltı atışlarında 6 – 5 skor ile kazandı. İşte Bordo Beyazlı takımın tarihe geçecek müsabakasına dair merak edilen tüm ayrıntılar…

Atakaş Hatayspor’un file bekçisi Abdullah Yiğiter, dakikalar 90 +4’ü gösterdiğinde kırmızı kart görerek ekip arkadaşlarını yeşil sahada 10 kişi bıraktı. Müsabaka skoru 1 – 1’de eşitlenir iken Bordo Beyazlı ekipten Abdullah, rakip takımdan Mete Demir’e ceza sahası dışarısında faul yaptı.

Takım kaptanı Mame Diouf, takımın 5 değişiklik hakkının da dolması sebebi ile duraklama esnasında file bekçiliğini üstlendi. Ardından diğer kaleciYavuz Boyar da kırmızı kart gördü.

İki Kaleci Kırmızı Kart Gördü

Ziraat Türkiye Kupası 4. tur maçları kapsamında Eyüpspor, rakibi Atakaş Hatayspor’a konuk oldu. Karşılaşmada ev sahibi takımın iki eldiveni de hakem tarafından kırmızı kart görerek oyun dışı kaldı. Yeni Hatay Stadyumu’nda oynanan müsabakada skor 1 – 1 ile sona erince uzatmalara gidildi.

Teknik direktör Ömer Erdoğan, iki kalecisinin de kırmızı kart görmesi nedeni ile kaleciye takımdaki diğer futbolculardan birini geçirmek durumunda kaldı. Bordo Beyazlı golcü Mame Diouf, Eyüpspor’a karşı kaleyi savunmaya geçti.

Hatayspor 6 – 5 Skorla Galip Geldi

Atakaş Hatayspor taraftarları, uzatmalar esnasında nefeslerini tutarak maçı seyretti. Eyüpspor oyuncuları penaltı atışlarından 5 tanesini isabet ettirir iken Bordo Beyazlı ekip 6 kez meşin yuvarlağı kale ile buluşturdu.

Atakaş Hatayspor ekibinden Mame Diouf, Adekugbe, Falette, Traore ve Riberio penaltı atışlarında ağları sarsan isimlerden oldu. Buna karşılık Lobjanidze atışta başarılı olamadı.

Eyüpspor, Yeni Hatay Stadyumu’nda gerçekleşen karşılaşmada Cenk Ahmet Akkılıç, Erencan Yardımcı, Mete Kaan Demir ve Bekir Yılmaz ile penaltı atışlarında fileleri havalandırmayı başardı. İstanbul ekibinden atışları gole çeviremeyen sporcular Enes Keskin ve Gökcan Kaya oldu.