Atakaş Hatayspor Kendi Seyircisi Önünde İlk Zaferini Almak İstiyor

Spor Toto Süper Lig’in üçüncü hafta heyecanı devam ediyor. Süper Lig fırtınasının üçüncü haftasında Atakaş Hatayspor ile Aytemiz Alanyaspor karşı karşıya gelecek. Hatay ekibinin ilk haftadan sonra bir kez daha ev sahibi ekip olacağı mücadele, Yeni Hatay Stadyumu’nda gerçekleşecek. Karşılaşma 28 Ağustos Cumartesi günü saatler 21:45’i gösterdiğinde başlayacak.

İlk İki Hafta Mücadelelerinde Hatayspor İle Alanyaspor

Aytemiz Alanyaspor ekibi üçüncü haftasında Atakaş Hatayspor ile mücadele edecek. İlk mücadelesinde İstanbul Başakşehir FK ekibi karşısında 1-0 skoruyla zafer kazanan Alanya ekibi, ikinci haftasında ise 2’de 2 yapamamış ve Altay ekibi karşısında mağlubiyet almıştı. Yıllar sonra Süper Lig fırtınası içine giren Altay ekibi ise skorer bir mücadele ortaya koymuş ve 4-1 skoruyla Alanyaspor’a mağlubiyet yaşatmıştı. Antalya ekibi, Hatay ekibi karşısında galibiyet kazanmak ve puanını yükseltmek istiyor. Diğer taraftan Atakaş Hatayspor ekibi ise ilk hafta kendi evlerinde Kasımpaşa’yı ağırlamış ve birer gol ile beraberlik almıştı. İkinci hafta ise Galatasaray karşısında 2-1 skoruyla mağlubiyet yaşayan Hatay ekibi, üçüncü haftasında kendi sahasına tekrar dönüş yapacak. Kendi sahasında ilk zaferini almanın hayaliyle mücadele edecek.

Atakaş Hatayspor Teknik Direktörü Ömer Erdoğan’ın Açıklamaları

Süper Lig’in üçüncü hafta mücadelesi için çalışmalarına başlayan Hatay ekibinin teknik direktörü Ömer Erdoğan açıklamalarda bulundu. Sözlerine cezalı ve sakat oyuncuları olmadığını dile getirerek başlayan teknik hoca, tam kadro hazır olduklarını dile getirdi. Kendi sahalarında çıkacakları maç için heyecanlı olduğunu söyleyerek sözlerine devam eden çalıştırıcı, kendi seyircileri önünde ilk zaferlerini alacaklarına inandıklarını dile getirdi. Her maçta üzerlerine koyarak ilerlediklerini söyleyen Erdoğan, oyunsal anlamda eksikleri olduğunu ve geliştirmeleri gerektiklerini söyleyerek sözlerine devam etti.

Yeni sezonda ekibe yeni katılan savunma oyuncusu Simon Falette de çarpıcı açıklamalarda bulundu. Bacağındaki ağrıdan bahseden Falette, dişini sıktığını ve Galatasaray maçı sonrası hızlıca toparlandığını dile getirdi.

Atakaş Hatayspor ekibi, Aytemiz Alanyaspor mücadelesine Hatay Stadyumu’ndaki idman çalışmaları ile hazırlanmaya devam ediyor. Nefes kesecek mücadele, 28 Ağustos Cumartesi günü 21:45’te başlayacak.