Aslanın Gedson Fernandes Aşkı Bitmiyor

Süper lig ekiplerinden Galatasaray geçen sezonun sonunda başkanlık seçimine gitmiş ve Burak Elmas kazanmıştı.

Bu sonuç ile neredeyse takımın tüm çehresi değişti ve Galatasaray günü kurtarmak için değil geleceği kurtarmak adına önemli adımlar atmaya başladı.

Gedson – Benfica – Galatasaray Üçgeninde Geçen Süreç

Geçtiğimiz sezon devre arasında bizzat teknik direktör Fatih Terim’in devreye girip Fiorentina’da ve Milan’da da öğrencisi olan o dönemde Benfica’nın Teknik direktörlüğünü yapan Portekizli Rui Costa ile bire bir iletişim kurmuş eski öğrencisinden genç oyuncu Gedson Fernandes’i istemişti.

Eski öğrencisinden olumlu cevap alan Teknik direktör Fatih Terim Gedson Fernandes’i devre arasında kadrosuna katmış ve yarım sezon sarı kırmızılı formayı giymişti.

Aslan ile geçirdiği dönemde hem taraftarın hem de teknik ekibin gözünü dolduran oyuncu çok beğenilmişti. Galatasaray oyuncudan çok memnun kalmış ve oyuncuyu kadrosuna kiralık ya da bonservisi ile birlikte katmak istemişti.

Portekizli Gedson Fernandes ise kirada geçirdiği sürede Galatasaray’da çok mutlu olmuş, takımı oldukça benimsemiş hocası Fatih Terim’e oldukça ısınmıştı. Oyuncuda bu sebeplerden ötürü tekrar Galatasaray forması giymek istemişti.

Transfer Görüşmeleri İlginç Olaylara Tanık Oldu

Yaz transfer döneminde Galatasaray ve Benfica genç orta saha oyuncusu için masaya oturmuştu hatta iki takım anlaşmaya oldukça yaklaşmış önemli aşama kaydedilmişti fakat Portekizli kulüpte inanılmaz şeyler yaşanmış ve yönetim düşmüştü.

Devam eden süreçte başkanlık görevine geçici olarak gelen Rui Costa ile Galatasaray transfer ekibi masaya oturdu. Portekizli kulüp bonservis ücretinin tamamını peşin olarak isterken Sarı kırmızılılar bonservis miktarının bir kısmını peşin olarak ödeyebileceklerini söyledi.

İki takım anlaşmak için uzun süre görüştü ve anlaşma zemini arandı istenilen bonservis bedelinin peşin olarak isteniyor olması Galatasaray’ın elini zorlayan bir istek olduğu için anlaşma sağlanamadı transfer döneminin son anlarına kadar temaslar devam etse de transfer gerçekleşmedi.

Son ana kadar Galatasaray’a transferini dört gözle bekleyen genç oyuncu Gedson Fernandes’in Sarı kırmızılı formayı giyme isteği hala sürüyor. Transferinin gerçekleşmemesi ile morali bozulan oyuncu mental olarak kendini Benfica’ya veremedi ve antremanlar da istenile performansı sergileyemediği gibi çok az forma giyebildiği maçlar esnasında ise iyi performanslar sergileyemeyen oyuncu bazı maçlarda kadroya dahi alınmadı.

Hatta Portekizli genç oyuncu Gedson Fernandes’in takımı Benfica’nın yeni sözleşme teklifini geri çevirdiği ve sözleşme yenilemediği söylendi.

Hala eski takımı Galatasaray’dan takım arkadaşları ile görüşen genç oyuncunun gönlünde hala Aslanın yattığı söyleniyor.

Hem Galatasaray’ın isteği hem de oyuncunun isteği aynı şekilde sürerken Sarı kırmızılılarda da maddi anlamda elini güçlendiren gelişmeler yaşandı.