Aslan İç Transfer Harekatına Başladı Kerem, Luyindama ve Mohamed

Sarı Kırmızılı yöneticiler iç transfer harekatını başlattı. Aslan, Kerem Aktürkoğlu ile ilk adımını atmayı planlıyor. Takımın en çok kazanan oyuncularından biri olan Kerem’in ücreti zam yapılarak 4 milyon TL seviyesine çıkarılacak ancak yöneticiler, sözleşmeye ek bir madde eklemekten de geri kalmayacak. Galatasaray, Mostafa Mohamed için de aksiyon almaya hazır. Christian Luyindama, takımda stoper mevkiinde oynamaya devam edecek. Şimdiden planlar yapıldı. İşte Cimbom gündeminden merak edilen iç transfer ayrıntıları…


Ara dönemde yeni oyuncuları renklerine bağlayan Cimbom’da sıra iç transferleri tamamlamakta. Galatasaray, eylül ayında 3 oyuncu için somut adımlar atmaya hazırlanıyor. Alınan duyumlara göre ilk sırada Kerem Aktürkoğlu bulunuyor. Aslan ekibi, yerli oyuncunun gönlünü almak istiyor ve bu nedenle ücretini arttıracak. Belirlenen rakamın takımın en yüksek ücretlerinden 4 milyon TL seviyesi olduğu öğrenildi.

Aslan İç Transfer Harekatına Başladı Kerem, Luyindama ve Mohamed

Mostafa Mohamed de Sırada

Mostafa Mohamed’in de eylül ayı iç transfer listesinde olduğu biliniyor. Geçtiğimiz günlerde Fransız takımı Bordeaux’ya gitmekten son anda vazgeçen Mısırlı golcü, Galatasaray’ın gündeminde. Teknik direktör Fatih Terim başta olmak üzere yönetimin, başarılı oyuncudan özel hayat konusunda dikkatli olmasını isteyeceği konuşuluyor.

Sarı Kırmızılıların çalıştırıcısı, Mostafa Mohamed’e ikinci şansı verecek. Fransız ekibi Mısırlı golcüyü ister ise 4 milyon Dolarlık satın alma opsiyonu düşünülüyor.

Aslan İç Transfer Harekatına Başladı Kerem, Luyindama ve Mohamed

Kerem Aktürkoğlu’na Özel Madde

Galatasaray yönetiminin Kerem Aktürkoğlu’nun sözleşmesine özel bir madde ekleyeceği çok konuşuldu. Yıldız oyuncuya 900 bin TL garanti para ile zam yapılacak. Mukavelesine ise 20 milyon Euro üzerinde serbest kalma maddesi Aslan tarafından eklenecek.

Christian Luyindama için de Cimbom’un stratejik davranacağı kaydedildi. Buna göre Marcao’nun ligdeki cezalı durumunun devam etmesi nedeni ile 27 yaşındaki stoper oyuncusu Sarı Kırmızılı formayı yeşil sahada giymeye devam edecek. Kongolu deneyimli sporcu için Sarı Kırmızılı yöneticiler, strateji oluşturdu.

2019’dan beri Cimbom’da olan 1,91 metre boyundaki başarılı oyuncunun mukavelesinin bitmesine 1 sene kaldı. Christian Luyindama’nın kontratına da Kerem Aktürkoğlu’nunkine benzeyen şartlar eklenerek 2 senelik uzatma yapılması şimdiden planlanıyor.