Arsenal Taraftarlarından Mesut Özil’e Övgüler

Fenerbahçe’nin yetenekli oyuncusu Mesut Özil, 2021 – 2022 sezonunda yeşil sahada gösterdiği performans ile ön plana çıkmaya devam ediyor.

Arsenal taraftarlarının da dikkatini çeken başarılı sporcu İngiliz basınında da büyük yankı uyandırdı. Arsenal taraftarları, Türk asıllı Alman sporcu ile alakalı sosyal medya üzerinden övgüler dizdi. İşte Mesut Özil’in başarılı performansına dair merak edilen tüm ayrıntılar…

Mesut Özil’in Yıldızı Bu Sezon Parladı

Mesut Özil, geçen sezon hedeflediği skorları elde edemez iken 2021 – 2022 sezonunda adeta yıldızı yeniden parladı. 33 yaşındaki deneyimli sporcu, bu sezon Sarı Lacivertli forma ile 17 resmi müsabakada ter döktü.

Oynadığı maçlar boyunca 6 kez meşin yuvarlağı kale ile buluşturan Türk asıllı Alman oyuncu, 2 kez de asist üreterek takımına katkı sağladı. Mesut Özil’in bu başarısı eski günleri taraftarlara hatırlattı.

İngiliz basını Mesut Özil’in yeşil sahadaki yüksek performansına katkısız kalamadı ve başarılarını yazdı. Haberlerde Arsenal taraftarlarının görüşlerine de yer verildi. Taraftarlar, Özil’in dünyanın en çok gol atan futbolcularından biri olduğunu ifade ederken onu dünyaca ünlü futbol efsanesi olarak andı. Diğer yorumlar ise başarılı yıldızın en iyiyi hak ettiğini ve harika bir oyuncu olduğu yönündeydi.

5 Milyon Euro’ya Fenerbahçe’ye Gelmişti

Mesut Özil, 2020’den beri Çubuklu forma giyiyor. 33 yaşındaki deneyimli sporcu, 10 numara mevkiinde son derece başarılı. 15 Ekim 1988 tarihinde Almanya’nın Gelsenkirchen kentinde dünyaya gelen Mesut Özil, 2 Eylül 2013’de İspanyol takımı Real’den Arsenal’e 40 milyon Euro transfer ücreti ve 47 milyon Euro bonservis bedeli ile transfer olmuştu.

İngiliz ekibi, 25 Ocak 2021’de Mesut Özil’i Fenerbahçe’ye 5 milyon Euro karşılığında göndermişti.

Türk Asıllı Alman futbolcu, 2020 – 2021 sezonunda yalnızca 1 kez asist üretmişti. Sarı Lacivertli kadroya tam olarak alıştığı düşünülen Mesut Özil, bu sezon Çubuklu forma ile 17 resmi karşılaşmanın kadrosunda yer aldı. 6 kez rakip takımın ağlarını sarsan ve 2 asiste imza atan yetenekli sporcu Fenerbahçe taraftarlarının yanı sıra dünya basınında da yankı uyandırdı.