Arina Fedorovtseva Dünyanın En İyi Voleybolcusu Olmak İstediğini Söyledi

Fenerbahçe Opet, geçtiğimiz sezon Sultanlar Ligi’nde şampiyon oldu. Söz konusu şampiyonluğa en büyük katkıyı sağlayan isimlerden birisi de Arina Fedorovtseva idi. Sultanlar Ligi’nde play-off serisinin en iyi smaçörlerinden birisi olan genç oyuncu, 2023 – 2024 sezonuna pek iyi başlayamadı.

Fenerbahçeliler Oyuncunun Performansından Şikayet Ediyorlar

Fenerbahçe Opet, sezonun ilk maçında Vakıfbank ile karşı karşıya geldi. Daha önce de ifade ettiğimiz gibi sarı lacivertli takım geçtiğimiz sezon Sultanlar Ligi’nde şampiyon olarak altı yıllık özleme son vermişti. Vakıfbank ise Türkiye Kupası’nı müzesine götürmüştü. Bu iki takım, 2023 – 2024 sezonu öncesinde AXA Sigorta Kadınlar Şampiyonlar Kupası’nda karşı karşıya geldi. Maçın her saniyesinde heyecan vardı. İki takım da sezon başı olmasına rağmen çok iyi bir performans ortaya koydu. Hem savunmada hem de hücumda elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışan Fenerbahçe Opet ile Vakıfbank’ın mücadelesi tahmin edebileceğiniz üzere beş set sürdü. Vakıfbank, rakibini 3-2 mağlup etmeyi başardı. AXA Sigorta Kadınlar Şampiyonlar Kupası’nın şampiyonu Vakıfbank oldu. Fenerbahçe Opet, ezeli rakibine yenildiği için üzgündü.

Bu maçta bekleneni veremeyen isimlerden birisi de Arina Fedorovtseva idi. 19 yaşındaki oyuncu, maçı 18 sayı ile tamamladı. Kendisine atılan 48 pasın 15’ini sayıya çevirdi. Buna ek olarak, takımına üç de blok sayısı kazandırdı. Oyuncunun istatistikleri kağıt üzerinde iyi gibi duruyor. Fakat, genç smaçör, maç boyunca çok hata yaptı. Dört servis, üç servis karşılama ve beş de hücum hatası yaparak olumsuz anlamda çekti. Bunun yanı sıra, sekiz defa blok yedi. Fenerbahçeli voleybol severler, oyuncunun bir önceki sezona kıyasla geriye gittiğini düşünüyorlardı.

19 Yaşındaki Oyuncu Lige İyi Başlayamadı

Fenerbahçe Opet, Sultanlar Ligi’nin ilk haftasında kendi sahasında Aydın Büyükşehir Belediyesi’ni konuk etti. Arina Fedorovtseva, bu maça ilk altıda başladı. Fenerbahçe Opet, rakibini 3-0 yenmeyi başardı. Rus smaçör, maçı 24 sayı ile tamamladı. Kendisine atılan 38 pasın 15’ini sayıya çevirdi. Buna ek olarak, takımına dokuz servis sayısı kazandırdı. Oyuncunun bu maçtaki performansı taraftarları umutlandırdı.

Fenerbahçe, ikinci haftada ligin dişli ekiplerinden Eczacıbaşı Dynavit ile karşı karşıya geldi. Bu maçın da çekişmeli geçmesi ve beş sete uzaması bekleniyordu. Öyle de oldu. Eczacıbaşı Dynavit, maçı 3-2 kazanmayı başardı. Arina Fedorovtseva, maçı on sayı ile tamamladı. Kendisine atılan 33 pasın onunu sayıya çevirdi. 11 hata yaptı. Maçı eksilerde tamamladı.

19 yaşındaki oyuncu, geçtiğimiz günlerde bir röportaj verdi. Çok çalıştığını ve hedefinin dünyanın en iyi voleybolcusu olmak olduğunu söyledi. Fenerbahçe Opet’ten takım arkadaşı olan Melissa Vargas hakkında da övgü dolu sözler sarf etti. Arina Fedorovtseva, son derece yetenekli bir oyuncu! Sezona kötü başlamış olsa da kendisini toparlayacaktır.