Arda Turan

Arda Turan’dan İtiraflar Art Arda Geldi

Türk futbolu için önemli isimlerden biri olan Arda Turan, gençlere yönelik önemli tavsiyelerde bulundu. Ülkedeki futbol yapısına ilişkin değerlendirme de yapan milli futbolcu, kendisine ilişkin bilinmeyen sorulara da cevap verdi.

Çocukluk dönemlerinde iyi bir öğrenci olduğunu fakat üniversite kaydını dondurduğunu belirten Arda Turan, futbolun ardından eğitimine devam edeceğini belirtti. Gençlere de bu anlamda nasihat veren sporcu, okulu öne çıkartarak, okulla beraber sporu yönetmeleri konusunda uyarıda bulundu.

Galatasaray Spor Kulübü’nün altyapısında olduğu zamanlarına da değinen sporcu, o zamanlar çok efsanevi oyunculara sahip olduklarını ekledi. Herkesin bir yeteneğe sahip olduğunun da altını çizen milli futbolcu, yeteneği ortaya çıkartmanın daha büyük öneme sahip olduğunun altını çizdi.

Türk Futbolundaki En Büyük Problem

Çalışmış olduğu en iyi teknik direktörün ise Fatih Terim olduğuna dikkat çeken Arda Turan, kendisinin onu çok iyi eğittiğini ve geliştirdiğini söyledi. Ayrıca Simeone’nin de çok iyi hocalardan biri olduğunu vurguladı.

Futbolun ardından ne yapacağına ilişkin de açıklamada bulunan sporcu, kariyerinin bitişinin ardından sporun içinde olmak istediğini fakat ne olacağını o zaman ki konumunun belirleyeceğini belirtti.

Türk futbolundaki en büyük problemin ise altyapı, yönetim şekli ve eğitim olduğuna vurgu yapan milli futbolcu, bunların hepsinin de birbirine bağlı olduğunu ekledi. Birinin eksik olma durumunda ise Avrupa’dan geri kalındığının altını çizdi.

Güncel Yazılar