Arda Turan

Arda Turan Galatasaray’a Dönmek İstediğine İlişkin İfadelerde Bulundu

Arda Turan, yeni tip koronavirüs salgını sürecinde ne yaptıklarına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Şimdilerde kulübü bulunmayan futbolcu, gönlündeki yere gitmek istediğine ilişkin dileklerini ileterek, Galatasaray yönetimine mesaj gönderdi. Öte yandan İspanya’da bulunan arkadaşları ile de bu süreçte konuştuğunu belirtti.

Koronavirüs salgını sürecinde günlerine dikkat ederek geçirdiğini söyleyen Arda Turan, kilo almamaya çalıştığını ekledi. Aynı zamanda bol bol da el yıkadığını ifade eden sporcu, sabretmek durumunda olunduğunu belirtti.

100 Bin Maske Sözü

Moralin ve sabrın da önemine dikkat çeken sporcu, evde bol bol bunları depoladığına da dikkat çekerek 100 bin maske sözüne ilişkin konuştu.

Maskelerin üretiminin devam ettiğini söyleyen Arda, bir kısmının hastanelere dağıtıldığını, yarın bir kısmının da geleceğini ekledi.

Öte yandan bazı hastanelerde gece beslenme ihtiyaçlarının sağlanmaya çalışıldığını da ifade eden milli futbolcu, zorlu süreçte herkese yardım etmeye çabaladıklarına da değindi.

Başarılı sporcu, İspanya’daki arkadaşları ile de konuştuğunu söyleyerek, oradaki durumun daha ciddi olduğuna dikkat çekti. Buna rağmen herkesin bir sabır ve moralle de ayakta durmaya çalıştığını belirtti.

İspanyada’ki arkadaşlarının da durumuna üzüldüğünü belirten Arda Turan, en kısa zamanda eskiye dönülmesi adına da dileklerde bulundu.