Antalyaspor Kendi Evinde Altay ile Karşı Karşıya Geldi

Süper ligin 12. Haftasında Antalya Stadyumunda Antalyaspor ile Altay 32. Randevuda karşı karşıya geldi. Ev sahibi Antalyaspor kendi evinde 1 – 0 ile kazanmayı başarırken bu sezon ilk kez üst üste 2 maçtan galibiyet ile ayrılmayı başardı. Konuk ekip Altay’da ise form düşüklüğü hala sürüyor.

Nuri Şahin’in Teknik Direktörlük Koltuğuna Oturmasıyla Formu Yükselen Antalyaspor

Nuri Şahin’in teknik direktör olarak göreve başlaması ile birlikte Antalyaspor’da hem teknik adam hem de oyuncu olarak maç listelerine giriyor. Genç teknik direktörün takımın başına gelmesi ile birlikte 3’lü savunma düzenine geçen Antalyaspor sahaya 3-4-3 dizilişi ile çıkıyor.

Geldiği 9. Haftadan bu yana 4 maçta teknik direktör olarak görev yapan Nuri Şahin bu 4 maçın ilkinde beraberlik ile sahadan ayrılırken daha sonra ikinci sınavında İstabulBaşakşehir’e kaybetmişti. Son iki haftada ise Nuri Şahin yönetimindeki Antalyaspor üst üste galibiyet almayı başardı.

Bu hafta Altay karşısında hem daha baskılı oynayan taraf Antalyaspor olurken hem de oyunun hâkimi olan taraf olmayı başardı.

Maç boyunca konuk ekip Altay karşısında oldukça başarılı hücum organizasyonları sergileyen ev sahibi Antalyaspor savunmada da iyi iş çıkardı ve rakibinin kalesine isabetli şut çekmesine bile çok az izin verdi 9 denemede kalesine 2 şut geldi yalnızca.

Ev sahibi Antalyaspor ikinci yarının başlarında Paul Mukairu’nun attığı gol ile 1 – 0 öne geçti ve bu gol ile oyunun dengesi iyice değişti. Gol bulmak için rakibinin daha önde oynayacağını bile Nuri Şahin golden sonra takımını hızlı geçiş hücumları yapması için uyardı ve maç içinde de birkaç pozisyon yakalamayı başardı fakat bunlarda oyuncuların tercihleri yada bitiricilik problemleri yüzünden yararlanamadı.

Son bölüme gelindiğinde oyuna sonradan giren HoussamGhacha ve Gökdeniz Bayraktar ile pozisyonlar yakalasa da oyuncuların topu bireysel kullanma istekleri ve bitiricilik yeteneklerinin çok iyi olmaması daha fazla gol görmemizin önüne geçerken Gökdeniz bayraktarın fiziğinin oldukça zayıf olduğu dikkatlerden kaçmadı.

Altay Son 5 Maçta 1 Puan Alabildi

Tecrübeli teknik direktör Mustafa Denizli’nin öğrencileri kendi evinde aldıkları Beşiktaş galibiyeti sonrasında süper ligde 3. Sıraya kadar yükselmişti. Elde edilen bu başarılar sonrasında takımda performans sorunları gözlemlenmişti.

Maçın genelinde etkili olmakta zorlanan Altay’da savunma da çok fazla problem yaşanmasa da hücumda son tercihlerde ve çerçeveyi bulmakta oldukça sıkıntı olduğu dikkatleri çekiyor.

Bu maçta çektikleri 9 şuttan yalnızca 2 tanesi rakip kaleyi buldu. hücumda etkili olmakta zorlanan Altay topu orta sahaya kadar getiriyor hatta rakip ceza sahasına kadar getirmekte sorun yaşamıyor fakat rakip kaleye yaklaştıkça biraz yaratıcılık birazda bitiricilik sorunu yaşıyor.