ANTALYASPOR’UN SERİSİ DEVAM EDİYOR

Süper Lig kapsamında yapılan 29 hafta mücadelesinde 2021 yılında henüz mağlubiyet almayan ekip fraport-tav Antalyaspor sahasında İstanbul temsilcisi kasımpaşa’yı konuk etti.

Antalya Şehir Stadyumu’nda oynanan bu kıran kırana mücadele 1-1 sona ererken ekipler birer puanı paylaştı. Fraport TAV Antalyaspor’da golü Hakan Özmert serbest vuruştan atarken İstanbul temsilcisi Kasımpaşa’nın golünü ise Thelin kaydetti. 1-1 biten karşılaşmanın ardından alınan sonuçla Fraport TAV Antalyaspor puanını 36’ya çıkarırken İstanbul temsilcisi Kasımpaşa ise puanını 30’a çıkarmayı başardı.

KARŞILAŞMADAN ÖNEMLİ ANLAR

Mücadelenin 17 dakikasında Kasımpaşa’nın sol kanattan geliştirmiş olduğu atakta Hajradinovic ceza sahasının sol çaprazında içeriye girmeden açtığı ortada top Kale önüne düştü Thelin’in dokunmuş oldu top az farkla auta çıktı. Karşılaşmada dakikalar 30’u gösterirken Sidney Sam’in ceza sahası dışından vurmuş oldu şut file bekçisinin sol tarafından çok az farkla dışarıya gitmiş oldu.

Mücadelenin 37 dakikasında Fraport-tav Antalyaspor ekibim ceza alanının hemen önünden kaleye Çok yakın bir noktadan Serbest Vuruş kullandı. Topun başına Geçmiş olan yetenekli oyuncu Hakan Özmert direğin de yardımıyla serbest turşu gole çevirmeye başardı Puroport Antalyaspor karşılaşmada 1-0 öne geçmiş oldu. Mücadelenin ilk devresinde başka önemli pozisyon olmayınca Fraport TAV Antalyaspor soyunma odasına 1-0 üstünlükle gitti.

İKİNCİ DEVRE

Karşılaşmada dakikalar 46 gösterirken Kasımpaşa‘nın sol kanattan ceza sahasına girmiş olan yetenekli oyuncusu Thelin sert bir vuruş yaptı ancak bu şut Antalyaspor file bekçisinin hemen yanından az farkla auta çıktı. Mücadelenin 50 dakikasında Gökdeniz Bayraktar’ın ceza sahası girdikten sonra yapmış olduğu sert vuruşunu file bekçisi Ramazan bir hamleyle tokatladı ve tehlikeyi uzaklaştırdı.

Mücadelenin 72. Dakikasında Kasımpaşa’nın orta sahada kapmış olduğu top sonrasında hızlı bir kontra atak başladı. Hajradinovic pasını Thelin’e gönderdi. Yetenekli oyuncu top ile ceza alanına katederek Antalyaspor kalecisi Ferhat ile burun buruna durumunda kaldı. Yaptığı klas vuruş sonrası top ağlarla buluştu ve skora denge geldi. Mücadelenin son dakikasında Gökdeniz Bayraktar’ın ceza sahasına girdikten sonra çıkarmış olduğu şutu file bekçisi Ramazan kolaylıkla kontrol etmeye başardı