Antalyaspor 3 Haftada İstenilen Başarı Yok

Antalyaspor 2020/2021 sezonunda erken sayılabilecek bir teknik direktör değişikliği yapıp koltuğu Ersun Yanal’ı getirdiğinde Antalyalı taraftarlar oldukça memnun olmuştu. Özellikle Fenerbahçe’yi yönettiği dönemde hücumu düşünen, pozitif futbol oynamak adına elinden geleni yapan teknik adamın bu macerada neler yapacağı merak konusuydu. Ancak açıkçası kazın ayağı pek öyle olmadı.

Antalyaspor’da Karmaşık Oyun

Ersun Yanal özellikle kadro nitelikleri gereği Antalyaspor’a savunmaya dayalı ve kendisinden pek görmediğimiz bir oyun tarzını getirdi ve bu oyun tarzının neticesinde Antalyaspor toplamda 17 beraberlik alarak ligi küme düşme hattının 4 sıra üstünde bitirdi. Bu noktada taraftarlar ve futbolseverlerin, Ersun Yanal’ı kadrosunun ve bulunan noktanın gereğince oynattığını düşünerek savunduğu da oldu Antalya’nın sıkıcı bir futbol oynamaya mahkum olmadığını söyleyerek eleştirenler de. Hatta Antalyaspor yönetiminin içerisinde 2021/2022 sezonunda Ersun Yanal ile devam etme konusunda tereddüt eden yöneticilerin olduğunu iddia eden spekülasyonlar da basına yansıdı. Bu sezon yapılan transferlerle de birlikte geçen sezonun sıkıcı hatırasını unutmak isteyenler ise 3. Hafta itibariyle bir hayal kırıklığına uğramışlardır. Geçen sezon en azından bir futbol mantığı olan Antalya temsilcisinin 3 hafta içerisinde ortaya koyduğu performans kelimenin tam anlamıyla karmaşık. Ne oynamak istediği, neden böyle oynamak istediği veya güncel olarak neden böyle oynadığı anlaşılmayan bir Antalyaspor görüntüsü takıma hakim. İlk galibiyetini 3. Haftanın açılış maçı olan ve 27.08.2021 tarihinde oynanan Rizespor karşısında alan Antalyaspor’u yeni transferi Haji Wright galibiyete taşıdıysa da galibiyet golünün 90+10’da geldiği düşünüldüğünde ortaya çıkan tablo bir hayli can sıkıcı.

Sürdürülebilirlik ve Haji Wright

Antalyaspor’un başına 2020/2021 sezonunun 9. Haftasında geçen Ersun Yanal, takım başında neredeyse 1 yılı dolduracakken takımı hala daha sürdürülebilir bir oyunu sahada oynayabilmiş değil. Geçen sene Antalyaspor’un zor zamanlarında aldığı beraberlikler ve genelde tek gollü galibiyetlerle takıma bir nefes aldırmış olan tecrübeli hocadan özellikle bu sezon daha fazlası bekleniyor. Antalyaspor ile karşılaşacak olan takımlar rakiplerinin gol yollarında sorunlar yaşadığını ve oyunu kilitleyen bir yapısı olduğunu düşündüğünde aynı stratejiyi uygulayarak ilk gol atmayı amaçlayıp Antalyaspor’u sıkıntıya sürükleyebilirler.