Andrea Pirlo Eski Öğrencilerini İtalya’ya Götürmeye Çalışıyor

Yeni sezon öncesinde en sıkıntılı olan takımlardan birisi de Fatih Karagümrük! Yakından takip edenlerin bildiği üzere bu kulübü geçtiğimiz sezon Andrea Pirlo çalıştırdı. İtalyan teknik adamın performansı fena değildi. Ancak, Mayıs ayındaki üst üste mağlubiyet serisi, Andrea Pirlo’nun sonunu getirdi. İtalyan teknik adam ile yollar sezon bitmeden ayrıldı.

Önümüzdeki sezon Fatih Karagümrük’ü genç teknik adam Alpaslan Erdem çalıştıracak. Andrea Pirlo’nun yardımcılığını yapan 1988 doğumlu teknik adamın Fatih Karagümrük’te nasıl bir performans ortaya koyacağı merak ediliyor. Yeni sezon öncesinde transferde sessiz kaldığı için eleştirilen Fatih Karagümrük’te sürpriz ayrılıklar da yaşanabilir.

Andrea Pirlo Rayyan Baniya’yı İstiyor

Andrea Pirlo hakkında birçok iddia mevcuttu. 44 yaşındaki teknik adamın Türkiye’den bir takım çalıştıracağı iddia ediliyordu. Hatta, söz konusu takımın Trabzonspor olacağına dair söylentiler vardı. Buna ek olarak, Andrea Pirlo’nun ismi, MLS ekipleri ile de anılıyordu. Ancak, genç teknik adam, İtalya’ya dönmeyi tercih etti. Kendisi, önümüzdeki sezon Serie B ekiplerinden Sampdoria’yı çalıştıracak.

Türkiye’de yalnızca bir sezon geçiren Andrea Pirlo, geçtiğimiz sezon Fatih Karagümrük’te öğrencisi olan isimlere kancayı taktı. Bu isimlerden bazılarını İtalya’ya götürmeye çalışıyor. Rayyan Baniya da bunlardan birisi!

Sampdoria, önümüzdeki günlerde Rayyan Baniya için Fatih Karagümrük’ün kapısını çalacak. İtalyanların 2.5-3 milyon Euro teklif edecekleri söyleniyor. Ancak, Fatih Karagümrük’ün Rayyan Baniya gibi bir oyuncuyu düşük bir bonservis bedeli karşılığında göndermeye kesinlikle niyeti yok! Oyuncu için en az 4 milyon Euro istenecek. Sampdoria’nın kendisi ile ilgilendiğini öğrenen Rayyan Baniya, İtalya’ya transfer olma fikrine sıcak bakıyor.

Rayyan Baniya Kimdir?

18 Şubat 1999 tarihinde İtalya’nın Bologna şehrinde dünyaya gelmiştir. 1.94 boyundadır. Stoper olarak görev yapar. Hem Türkiye hem de İtalya pasaportlarına sahiptir. Futbola Modena altyapısında başlamıştır. Ardından, Hellas Verona, Renate ve Mantova gibi kulüplerde forma giymiştir.

Fatih Karagümrük, bu oyuncuyu 2021 yılının Temmuz ayında herhangi bir bonservis bedeli olmadan kadrosuna kattı. Oyuncunun Fatih Karagümrük ile olan sözleşmesi 30 Haziran 2025 tarihinde sona erecek.

Rayyan Baniya, geçtiğimiz sezon Fatih Karagümrük forması ile Süper Lig’de 25 maçta görev aldı. Bu maçların tamamına ilk 11’de başladığı gibi hepsinde de sahada 90 dakika kaldı. Güzel performansını iki golle süsledi. Stoper olarak görev yapmasına rağmen sadece dört defa sarı kart gördü. Buna ek olarak, 2022 – 2023 sezonunda diğer kulvarlar ile birlikte toplam 29 maçta görev aldı. Takımın en çok süre alan isimlerinde birisi oldu.

Andrea Pirlo Daha Önce Fabio Borini’yi Transfer Etmişti

Geçtiğimiz sezon Mbaye Diagne ile beraber harikalar yaratan Fabio Borini’nin sözleşmesi 30 Haziran 2023 tarihinde erdi. Andrea Pirlo, Fatih Karagümrük’ten öğrencisi olan Fabio Borini’yi de Sampdoria’ya götürdü.