Andona Jacob Beşiktaş İçin İstanbul’da

17 yaşındaki Andona Jacob, İstanbul’a getirildi ve Beşiktaş için idmana çıkarıldı.

Gelecek sezon yapılanmaları kapsamında genç yetenekleri kadrosuna kazandırmayı hedefleyen Beşiktaş, önemli bir transferin son aşamasına geldi. 17 yaşındaki Nijeryalı futbolcu Andona Jacob, Siyah-beyazlılar tarafından denenmek için İstanbul’a getirildi. Son bilgilere göre Jacob, A takımla birlikte antrenman yaptı. Nijeryalı futbolcunun menajeri Mesrun İzzet de Beşiktaşlı yöneticilerle transfer görüşmelerini gerçekleştirmek için İstanbul’a gelenler arasındaydı.

Jacob, Sergen Yalçın’ın Gözüne Girdi

Orta saha ve santrafor mevkilerinde görev alabilen genç futbolcu Jacob, geçtiğimiz gün Beşiktaş teknik direktörü Sergen Yalçın’ın isteğiyle A Takımla birlikte antrenmana çıktı. Çiçeği burnunda teknik direktörün ve teknik ekibinin fazlasıyla beğendiği Nijeryalı futbolcu, ardından U-17 takımıyla antrenmanlara çıkmaya başladı. Edinilen bilgilere göre Kara Kartallar, Andona Jacob’u u17 takımı için transfer edebilir. Bu transferin gerçekleştirilmesi için Beşiktaş’ın 12 günü kaldı.

” Beşiktaş’ta 11 Oyuncusu Olur “

Oyuncuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Mithat Halis, Andona Jacob’un oldukça önemli bir potansiyel olarak Siyah – Beyazlı takıma önerildiğini söyledi. Halis, “Oyuncu bu Beşiktaş’ta banko oynar. Jacob 1 hafta önce Nijerya karmasıyla birlikte Antalya’daydı. Oyuncu orada herkesin dikkatini çekti. hepimizi büyüledi. Oyuncu çok hızlı ve yetenekli bir oyuncu. Beşiktaş’a büyük bir potansiyel olarak tavsiye edilmiş” şeklinde konuştu.

Konuşmasının devamında Andona Jacob ve Galatasaraylı orta saha oyuncusu Jean – Michael Seri’yi kıyaslayan Mithat Halis, Jacob’un orta sahadada, hücumda ve kanatta oynayabilme yeteneği sebebiyle Seri’den çok daha iyi bir oyuncu olduğunu söyledi. Mithat Halis açıklamalarında “Galatasaray’da Seri’den falan çok daha iyi bir oyuncu. Orta sahada, hücumda ve kanatta oynayabiliyor. Beşiktaş A takımında rahatlıkla oynayabilecek bir oyuncu. Beşiktaş’ta Diaby ve Nkoudou’dan çok daha iyi bir oyuncu” cümlelerini sarfetti.

Andona Jacob Hakkında

Nijeryalı futbolcu 7 Ocak 2002 tarihinde dünyaya geldi. Şu anda bonservisi Goddosky FC takımında bulunan Andona Jacob, 1.72m boyunda ve hem orta sahada hem de forvet hattında görev yapabiliyor. Oyuncu ayrıca 39 golle takımında en skorer oyuncu olarak göze çarpıyor.