Anadolu Efes’in İlk Mağlubiyeti Geldi

ING Basketbol Süper Ligi’nin 23. haftasında çalar bir bir oynandı ve puanlar herkesin hanesine yazıldı. ING Basketbol Süper Lig’in 23. haftasında HDI Sigorta Afyon Belediyespor, kendi evinde, kendi sahasında oldukça başarılı olan ve çıktığı her maçta farklı bir skor ile sahadan ayrılan Anadolu Efes’i ağırladı. Afyon Belediyespor kendi evinde Anadolu Efes ile karşılaştı ve karşılaşmadan, parkeden galibiyet ile ayrılan taraf beklenilenin aksine 103-85’lik fark skoru ile HDI Afyon Belediyespor oldu.

HDI Sigorta Afyon Belediyespor, ING Basketbol Süper Ligi’nin 23. Haftasında yenilgisiz bir şekilde liderlik koltuğunda oturan Anadolu Efes’i mağlup etti. Karşılaşmaya her iki takımda hızlı bir başlangıç yaptı. İlk çeyreği önde tamamlayan Anadolu Efes, ilk yarı sonunda Afyon Belediye’ye teslim oldu ve önderliğine devam edemedi. Üçüncü çeyrekte farkı açmayı başaran HDI Afyon Belediye son çeyrekte farkı arttırdı ve karşılaşma 103-85 sona erdi.

Anadolu Efes İlk Periyot Sonrası Döküldü

Karşılaşmanın üçüncü çeyreğinde bitime 4 dakika 17 saniye kala Anadolu Efes Baş antrenörü Ergin Ataman bir pozisyonda hakeme itiraz edildi. İlk teknik faulünü almış olan Ataman itirazlarına devam edince ikinci teknik faulünü aldı ve oyun dışı kaldı. HDI Afyon Belediye namağlup unvanına sahip olan Anadolu Efes’i mağlup etti ve rakibine sezonun ilk mağlubiyetini yaşattı.

Karşılaşmanın ilk çeyreği iki ekibin d çekişmeli oyunu ile başladı. Anadolu Efes, birinci çeyreği 24-22 önde tamamlamayı başardı fakat karşılaşmanın geri kalan kısmında bu önderliğini devam ettiremedi. İkinci çeyrekte her iki ekipte çekişmeli bir şekilde başladı. Çeyreğin son anlarında ise Afyon Belediye son saniye basketi ile ilk yarıyı 52-51 önde tamamladı.

Karşılaşmanın ikinci yarısında Afyon Belediye iyiden iyiye üstünlüğünü oluşturdu ve giderek aradaki farkı açtı. Final periyoduna 72-58 önde girdi. Son çeyrekte ise Afyon Belediye üstünlüğünü korumaya devam etti ve karşılaşma 103-85 sona erdi.

Karşılaşma Detayları

Karşılaşma Prof. Dr. Veysel Eroğlu salonunda hakemler Erşan Kartal, Serhat Büker, Sinem Tetik yöntiminde oynandı. Takımlarda yer alan isimler;

HDI Sigorta Afyon Belediyespor: Sinan Sağlam 5, Wright 16, Cruz 22, Kairys 10, Leissner 20, Efe Beşok, Berke Aygündüz, Ekrem Sancaklı 3, Harun Apaydın, Egemen Güven 15, Ali Tuncer 2, Macura 10

Anadolu Efes: Singleton Jr 3, Doğuş Balbay 3, Tolga Geçim 1, Buğrahan Tuncer 8, Dunston 5, Larkin 8, Yiğitcan Saybir 4, Erten Gazi 3, Dzanan Musa 18, Sertaç Şanlı 13, Pleiss 12, Anderson 7

1. Periyot: 22-24

Devre: 52-51

3. Periyot: 72-58