Ergin Ataman

Anadolu Efes Ve Olympiakos Maçının Ardından Ergin Ataman’dan Değerlendirme Geldi

Anadolu Efes ekibinin Baş antrenörü olan Ergin Ataman, Olympiakos müsabakasının ardından değerlendirme yaptı. Ataman, Yunan ekibi karşısında fantastik bir basketbol ile oynandığını ve galibiyeti bu şekilden aldıklarını söyledi.

Anadolu Efes ekibinin Baş antrenörü Ergin Ataman, Yunan ekibi Olympiakos ile olan mücadelenin değerlendirmesini yaptı. Hoca, fantastik bir basketbol ile harika bir galibiyet aldıklarını da belirtti.

THY Avrupa Ligi’nin 28’inci hafta müsabakasında Sinan Erdem Spor Salonu’nda Yunan ekibi olan Olympiakos ile karşı karşıya gelen Anadolu Efes ekibi, rakibini 91-79 skorla mağlup etti. Müsabaka sonrasında düzenlenmiş olan basın toplantısında ise Efes ekibinin Başantrenörü açıklama yaptı.

Maçın 3’üncü dakikasında mola almak zorunda kaldığını söyleyen Ataman, maça normalin dışında daha yumuşak başladıklarını ifade etti. Tempolu bir basketbola dönen oyun olduğunu da söyleyerek moladan sonra baskıyı artırdıklarını ifade etti.

Son Çeyrekte Tempo Düştü

Zor şutlar atmaya zorladıklarını da belirten Ataman, son periyotta temponun kaybedildiğini sonrasında ise toparlandığını söyledi.

Fantastik bir basketbol ile harika bir galibiyet aldıklarını da ifade eden hoca, Fenerbahçe eşleşmesine yönelik yöneltilen soruya da, eşleşmelerle şu aşamada ilgilenmediğini ve sezonu birincilikle bitirmeye odaklı olduklarını açıklamasına ekledi.