ANADOLU EFES PLAY-OFF’TA 2-0 OLDU

ING basketbol Süper Ligi play off karşılaşmalarından dolayı fazla Fenerbahçe Beko ikinci kez karşı karşıya geldi. Dün akşam, 5 Haziran Cumartesi akşamı saat 19:30’da başlayan maçın kazananı Anadolu Efes oldu. Anadolu Efes ikinci kez aldı bu galibiyetle ING basketbol Süper Ligi play off karşılaşmalarında skoru 2-0 yaptı.

ANADOLU EFES 95 SAYIYA ULAŞTI

Lacivert beyazlı Anadolu Efes takımı ING basketbol Süper Ligi play off karşılaşmalarında oynanan ikinci maçı da rahat bir şekilde kazandı. İlk maçta rakibi Fenerbahçe Beko’ya 40 sayılık fark açan ikinci maçta da yine rakibine fark açarak karşılaşmadan galip bir şekilde ayrıldı. Park eden mutlu bir şekilde ayrılan Anadolu Efes üçüncü maç için oldukça moral buldu. ING basketbol Süper Ligi play off karşılaşmalarında seride üç maç kazanan takım şampiyon olacak. Efes için şampiyonluk maçı belki de yarın, 7 Haziran Pazartesi günü oynanacak olan Fenerbahçe Beko’nun evinde kazanılacak.

Anadolu Efes maça oldukça baskın bir şekilde başladı. İlk çeyreklerden itibaren üstünlük kuran Anadolu Efes ne kadar fonda olduğunu rakibine gösterdi. Fenerbahçe Beko seride eşitlik sağlamak istese de bir türlü bunu başaramadı.

ANADOLU EFES SON ÇEYREKTE FARK ATTI

Karşılaşmanın son çeyreğinde her iki takım arasında da gerginlik yaşandı. Melih Mahmutoğlu ve Chris Singleton arasında geçen gerginliğin ardından ilk onlar diskalifiye edildi.

Hem Anadolu Efes hem de Fenerbahçe Beko oyuncuları arasında geçen bu gelinliğin ardından hakemler oyuncuları diskalifiye ederek oyundan attı. Bu kararın ardından özellikle Fenerbahçe Beko tarafında hakemi olan itirazlar devam etti ve bu sefer hakem Fenerbahçe Beko takımından da diskalifiyelere devam etti. Sonrasında da Fenerbahçe Beko’dan Alex Perez, Ahmet Düverioğlu ve Yiğit Onan, Cenk Renda, Trifunovic ve kondisyoner İlker Belgutay, Jan Vesely diskalifiye edilen isimler arasında yerini aldı.

Maçın son çeyreğinde Anadolu Efes baskın durumunu daha da artırdı ve karşılaşmayı 95’e 73 bir şekilde kazanarak galibiyetle ayrıldı. Böylelikle lacivert beyazlı Anadolu Efes takımı ING basketbol Süper Ligi play off karşılaşmalarında seride iki maçı kazanarak rakibine karşı oldukça avantajlı konuma geçti. Serinin üçüncü maçı yarın, 7 Haziran Pazartesi günü oynanacak.