Anadolu Efes Kazanmaya Devam Ediyor

ING Basketbol Süper Ligi’nin 30. hafta erteleme maçında Anadolu Efes, 9 Mayıs Pazar günü kendi sahasında Darüşşafaka Tekfen’i konuk etti. İki takım arasındaki bu mücadeleyi ev sahibi Anadolu Efes, 84 – 74 kazanmayı başardı. Bu sonuç ile birlikte deplasmanda oynadığı maçı kaybeden baş antrenör Selçuk Ernak önderliğindeki Darüşşafaka Tekfen, bu sezon ING Basketbol Süper Ligi’nde 14. Mağlubiyetini almış oldu. Öte yandan kendi evinde oynadığı maçı kazanan baş antrenör Ergin Ataman yönetimindeki Anadolu Efes ise bu sezon ING Basketbol Süper Ligi’nde 29. Galibiyetini elde etmiş oldu.

İki takım arasındaki bu mücadelenin en skorer isimleri ise konuk takım Darüşşafaka Tekfen’de attığı 15 sayı ile Josh Magette, 14’er sayı ile Grant Jerrett  ve Andrew Andrews, ve 12 sayı ile Berk Demir olurken; ev sahibi Anadolu Efes’te attığı 20 sayı ile Ahmet Tuncer, 14 sayı ile Dzanan Musa ve 13 sayı ile Sertaç Şanlı oldu.

Anadolu Efes ve Darüşafaka Tekfen Maçının Detayları

ING Basketbol Süper Ligi’nin 30. hafta erteleme maçında Sinan Erdem Spor Salonu’nda Anadolu Efes ile Darüşşafaka Tekfen kozlarını paylaştı. Mücadelenin birinci periyotunu konuk takım Darüşşafaka Tekfen, 22 – 18 önde tamamladı. Karşılaşmanın ikinci periyotunu ve aynı zamanda ilk yarısını bir kez daha konuk takı Darüşşafaka Tekfen, 43 – 38 önde kapattı. Üçüncü periyotta ise başa baş bir mücadele vardı ve bu çeyrek 57 – 57 beraberlikle bitti. Dördüncü ve son periyotu ve aynı zamanda karşılaşmayı ev sahibi Anadolu Efes, 84 – 74’lük skorla kazanan taraf oldu.

Anadolu Efes ve Darüşafaka Tekfen Maçında Oyuncuların Sayı Dağılımı

ING Basketbol Süper Ligi’nin 30. hafta erteleme maçında Anadolu Efes, kendi sahasında konuk ettiği Darüşşafaka Tekfen’i 84 – 74 yendi. İki takım oyuncularının maç sonundaki sayı dağılımı ise şöyle oldu: Darüşşafaka Tekfen’de Magette 15, Berk Demir 12, Andrews 14, Gulley 8, Jerrett 14, Luther 7 ve Sinan Güler 4 sayı atarken; Anadolu Efes’te Erten Gazi 6, Ahmet Buğrahan Tuncer 20, Pleiss 12, Anderson 3, Dzanan Musa 14, Sertaç Şanlı 13, Yiğitcan Saybir 7, Tolga Geçim 7 ve Doğuş Balbay 2 sayı attı.