ANADOLU EFES ING BASKETBOL LİGİNDE 10. HAFTAYI GALİP TAMAMLADI

Anadolu Efes ING Basketbol Süper Ligi 10. hafta mücadelesinde deplasmanda Aliağa Petkimspor’ u 92 – 82 mağlup ederek 10. Haftayı galip olarak tamamladılar.

Anadolu Efes galip olarak ayrıldıkları mücadele sonrasında ING Basketbol Süper Ligin de 8. Galibiyetlerini almış oldular. Ev sahibi ekip Aliağa Petkimspor ise 9 kez sahadan mağlup olarak ayrılmış oldular.

ALİAĞA PETKİMSPOR 82 – 92 ANADOLU EFES

ING Basketbol Süper Ligi 10. hafta mücadelesinde Anadolu Efes deplasmanda rakibi Aliağa Petkimspor karşısında hızlı başlayan taraf oldular. Anadolu Efes karşılaşmaya 5 – 0 lık seri ile başlarken ev sahibi ekip Aliağa Petkimspor Browne ile rakibini yakalayarak Wright Foreman ve Hamilton’un 3 sayılık buldukları basketleriyle 11 – 7 üstünlük kurdular. Anadolu Efes geri ye düştüğü ilk çeyrekte Bryant ve Petrusev’in basketleriyle tekrar öne geçerek ilk çeyreği 24 – 19 ile önde tamamlayan taraf oldular.

Anadolu Efes karşılaşmanın ikinci periyoda ise 12 – 0′ lık seriyle başlayarak aradaki farkı 17 sayıya kadar da çıkarmayı başardılar. Karşılaşmada ise ilk devreyi konuk ekip Anadolu Efes deplasmanda 47 – 30 ile önde kapatan taraf oldular.

Anadolu Efes karşılaşmanın üçüncü çeyreğinde ise Yiğitcan, Micic ve Buğrahan’la 3 sayılık basketler bularak rakibi Aliağa Petkimspor karşısında aradaki sayı farkını 23 sayıya kadar çıkarmayı başardılar.

Karşılaşmanın sonuna doğru açılan ev sahibi ekip Aliağa Petkimspor Wright-Foreman, Thomas ve Browne’la etkili olan ev sahibi ekip rakibi Anadolu Efes ‘e de sayı şansı vermeyerek 17 – 0 lık bir seri yakaladılar.  Ev sahibi zorlu karşılaşmada bitime 3 dakika kala rakibi Anadolu Efes ile aradaki sayı farkını 6 ya kadar indirdiler. Konuk ekip Anadolu Efes rakibi Aliağa Petkimspor’ un aradaki farkı daha fazla azaltmasına engel olarak son çeyreğe 70 – 58 önde giren taraf oldular.

Konuk ekip Anadolu Efes son çeyrekte aradaki farkın kapanmasına engel olan takım karşılaşmanın sonunda rakibi Aliağa Petkimspor karşısında 92 – 82 lik üstünlük ile ayrılarak 8 galibiyetini alan takım lig de 2. Sıraya yerleştiler.

  1. periyot: 19 – 24 – Devre: 30 – 47 – 3. periyot: 58 – 70

MAÇIN YER BİLGİLERİ

Salon: ENKA

Hakemler: Alper Altuğ Köselerli, Mehmet Şahin, Umut Özgün Ergün

Aliağa Petkimspor: Gary Browne 21, Wright – Foreman 10, Daniel Hamilton 7, P. J. Aldridge 16, M. I. Thomas 18, Sinan Sağlam, Doğukan Şanlı 9, Erol Can Çinko, Murat Kozan 1

Anadolu Efes: V. Micic 13,E. B. Bryant 14, Buğrahan Tuncer 8, Yiğitcan Saybir 5, F. Petrusev 19, Tolga Geçim, Ömer Can İlyasoğlu, Erten Gazi 9, Moerman 11, Simon 13, Ömer Can İlyasoğlu 1 Rbd, Tolga Geçim 2Rbd, 2 asist,