ANADOLU EFES FİNAL FOUR’DA

Türk Hava Yolları Avrupa Ligi’nde final four’a kalmak için İspanyol ekibi Real Madrid ile mücadele eden temsilcimiz Anadolu Efes 5 karşılaşmayı kazandı.

Türk Hava Yolları Avrupa Ligi kapsamında final four’a kalma serilerinde ilk iki karşılaşmada Galip gelerek seride öne geçen ancak sonraki 2 mücadelede rakibine yenilen temsilcimiz Anadolu Efes 3 karşılaşmayı kazanarak final four’a adını yazdırmayı başardı. Temsilcimiz Anadolu Efes İspanyol temsilcisi Real Madrid’i 5 sayı fark ile 88-83 mağlup etti ve final four biletini kaptı.

İLK DEVRE GERİDE BİTTİ

Mücadeleye iyi başlamayı Başaran temsilcimiz Anadolu Efes mücadelenin ilk 3 Dakikasını ardından 4 sayılık fark ile 10-6 skor üstünlüğünü elde etmişti. Karşılaşmanın bu aşamasından sonra gel ilk periyotta televizyon molasına kadar 3 sayılık isabetleri ile maça ortak olan rahat da öne geçen Real Madrid skoru 16-17 getirdi.

Mücadelenin ilk periyodunda kalan sürede ki ekip de savunmasında çok fazla hata yapmazken ilk veriyor İspanyol temsilcisinin üç sayılık üstünlüğü ile 21-18 sona erdi. Ikinci periyotta istediği hücum basketbolunu oynayamayan temsilcimiz Anadolu Efes savunmasında da verdiği Açıklar Dolayısıyla ilk devreyi 5 sayı geride 41-36 mağlup kapattı.

İYİ PERFORMANS MÜKEMMEL GERİ DÖNÜŞ

Mücadelede 3. Periyoda harika bir başlangıç yapan temsilcimiz Anadolu Efes yetenekli oyuncularından bulmuş olduğu üç sayılık katkılar ile rakibi ile arasındaki farkı 5 sayıya kadar çıkarırken skoru 49-44 e getirdi.

Periyodun kalan suresinde de iyi Oyununa devam eden ve rakibinin liderliği almasına İzin vermeyen temsilcimiz son periyotta 3 sayı farkla 60-57 önde girmeyi başardı. Mücadelenin son çeyreğinde kıran kırana bir mücadele vardı rakip Real Madrid periyodun bir bölümünde karşılaşmada öne geçse de mücadelenin bitimine 3 dakika kala skor 75 75’e geldi.

Karşılaşmada geriye kalan dakikalarda iyi performansını sürdüren temsilcimiz Anadolu Efes mücadeleyi 5 sayı farkla 88 83 kazanmayı başardı ve final four vizesi aldı. ilk iki karşılaşmada Galip gelerek seride öne geçen ancak sonraki 2 mücadelede rakibine yenilen temsilcimiz Anadolu Efes 3 karşılaşmayı kazanarak final four’a adını yazdırmayı başardı.