ANADOLU EFES FARK ATTI

ING basketbol Süper Ligi’nde ve Türk Hava Yolları Avrupa Ligi’nde göstermiş olduğu harika performans ile göğsümüzü kabartan temsilcimiz Anadolu Efes Türk Hava Yolları Avrupa Ligi kapsamında yapmış olduğu play-off çeyrek final mücadelesinin ilk seri karşılaşmasında İspanyol devi Real Madrid 27 sayı fark ile 90-63 mağlup ederek harika bir performans ortaya koydu ve durumu 1-0 yaptı.

MÜCADELEDE İLK İKİ PERİYOT

Mücadeleye iyi başlamış olan İspanyol temsilcisi üç sayılık atışlar sonrasında bulduğu 8-0 lik serinin ardından temsilcimiz Anadolu Efes Mola alması ile birlikte toparlanmaya başladı. timekli oyuncuları ile boyalı alandan bulmuş olduğu basketler ile İspanyol devi Real Madrid mücadelenin beş Dakikasını 4 sayı fark ile 11’e 7 önde kapatmayı başardı. o dakikadan sonra iyi bir savunma anlayışı benimseyen temsilcimiz Anadolu Efes hücum hattında bulmuş olduğu üç sayılık skorlar ile iyi bir geri dönüş yaparak mücadelenin 7 dakikasında öne geçerek skoru 15-14’e geçirmeyi başardı. periyodun devamında iyi bir performans ortaya koyan temsilcimiz Anadolu Efes ilk şehri 2 sayı farkla 20-18 Üstün kapatmayı başardı.

ikinci periyoda harika bir başlangıç yapan temsilcimiz Anadolu Efes dakikalar 12 gösterirken farkı 7 sayıya kadar çıkararak durumu 29 22’ye getirdi. konuk ekip Real Madrid dış atışlar sayesinde bulunmuş olduğu skorlar ile farkın açılmasına mani olurken mücadelede dakikalar 18 gösterirken fark 2 sayıya kadar düştü ve skor  41-39 oldu. bu dakikadan sonra Üstün performansına devam eden temsilcimiz ilk yarıyı 4 sayılık üstünlük ile 44-40 önde kapatmayı başardı.

KARŞILAŞMANIN İKİNCİ DEVRESİ

Mücadelenin 3 çeyreğine bir kez daha iyi başlayan temsilcimiz Anadolu Efes mücadelede ilk defa aradaki farkı çift hanelere çıkarma başarısı göstererek skoru 50-40’a getirdi. Mücadele’nin devamında dengeli performans sürerken karşılaşmada 26 dakikaya girildiğinde temsilcimiz Anadolu Efes 11 sayılık üstünlüğü bulunurken skor 53-42’ye geldi.  3 periyotta kalan bölümde iyi bir performans ortaya koymaya devam eden temsilcimiz Anadolu Efes çeyreği tam 14 sayı farkla önde kapatmaya başararak skoru 64 50’ye getirdi. mücadelenin final çeyreğinde de iyi performansına devam eden ev sahibi ekip Anadolu Efes karşılaşmada farkı 27 sayıya kadar çıkararak mücadeleyi 90-63 kazanmayı bildi.