Anadolu Efes Evinde Hata Yapmadı

ING Basketbol Süper Ligi play-off yarı final ikinci maçında Anadolu Efes, 21 Mayıs Cuma günü kendi sahasında Beşiktaş Icrypex’i konuk etti. İki takım arasındaki bu mücadeleyi ev sahibi Anadolu Efes, 104 – 86’lık skorla kazanan taraf oldu. Bu sonuç ile birlikte deplasmanda oynadığı maçı kaybeden başantrenör Ahmet Dursun Kandemir önderliğindeki Beşiktaş Icrypex, serinin ikinci maçını da kaybetmiş oldu.

Öte yandan kendi sahasında oynadığı maçı kazanan başantrenör Ergin Ataman yönetimindeki Anadolu Efes, serinin ikinci maçını da kazanmayı başardı. İki takım arasındaki bu maçta en skorer isimler Beşiktaş Icrypex’te attığı 16 sayı ile James Blackmoon Jr., 15 sayı ile Alperen Şengün ve 10 sayı ile Markell Johnson olurken; Anadolu Efes’te attığı 21 sayı ile Bryant Dunston Jr., 18 sayı ile Christopher Singleton Jr. ve 17 sayı ile Sertaç Şanlı oldu.

Anadolu Efes ve Beşiktaş Icrypex Maçının Detayları

ING Basketbol Süper Ligi play-off yarı final ikinci maçında Sinan Erdem Spor Salonu’nda Anadolue Efes ile Beşiktaş Icrypex kozlarını paylaştı. Maçın birinici periyotunu ev sahibi  Anadolu Efes, 31 – 23 önde tamamladı. İkinci periyotu da Anadolu Efes, 60 – 44 önde bitirdi. Maçın üçüncü çeyreğinde de etkili oyununu sürdüren Anadolu Efes, karşılaşmanın son çeyreğine 77 – 63 önde girdi. Maçın dördüncü ve son çeyreğini ise Anadolu Efes, 104 – 86 kazanmayı başardı. Serinin üçüncü maçı ise Beşiktaş Icrypex’i n sahası olan Akatlar Spor ve Kültür Kompleksi’nde 23 Mayıs Pazar günü saat 17:00’da oynanacak.

Anadolu Efes ve Beşiktaş Icrypex Oyuncularının Sayı Dağılımı

ING Basketbol Süper Ligi play-off yarı final ikinci maçında Anadolu Efes, kendi evinde rakibi Beşiktaş Icrypex’i 104 – 86 yendi. İki takım oyuncularının maç sonundaki sayı dağılımı ise şöyle oldu: Beşiktaş Icrypex’te Şehmus Hazer 9, Blackmon 16, Johnson 10, Ercan Osmani 6, Alperen Şengün 15, Furkan Haltalı 6, Berry 3, Egehan Arna 2, Mehmet Yağmur 8, Hakan Sayılı 8, Sadık Emir Kabaca 1 ve Samet Yiğitoğlu 2 sayı atarken; Anadolu Efes’te Micic 11, Larkin 3, Anderson 5, Singleton 18, Sertaç Şanlı 17, Buğrahan Tuncer 13, Dusnton 21, Simon 11, Doğuş Balbay 2 ve Tolga Geçim 3 sayı attı.