Anadolu Efes Deplasmanda Galip

ING Basketbol Süper Ligi’nin 25. Haftasında Anadolu Efes, 21 Mart Pazar günü deplasmanda Pınar Karşıyaka’ya konuk oldu. İki takım arasındaki bu mücadeleyi Anadolu Efes, 98 – 89’luk skorla kazanmayı başardı. Bu sonuç ile birlikte kendi sahasında oynadığı maçı kaybeden baş antrenör Ufuk Sarıca önderliğindeki Pınar Karşıyaka, bu sezon ING Basketbol Süper Ligi’nde 5. mağlubiyetini almış oldu.

Öte yandan deplasmanda oynadığı maçı kazanmayı başaran baş antrenör Ergin Ataman yönetimindeki Anadolu Efes ise bu sezon ING Basketbol Süper Ligi’nde 24. galibiyetini alarak liderliğini sürdürmüş oldu. İki takım arasında oynanan bu mücadelede en skorer isimler Pınar Karşıyaka’da attığı 24 sayı ile Taylor, 17 sayı ile Morgan ve 14 sayı ile Henry olurken; Anadolu Efes’te attığı 24 sayı ile Moerman, 23 sayı ile Micic ve 13 sayı ile Sertaç Şanlı oldu.

Maçın Detayları

ING Basketbol Süper Ligi’nin 25. Haftasında Mustafa Kemal Atatürk Spor Salonu’nda Pınar Karşıyaka ile Anadolu Efes kozlarını paylaştı. Maçın birinci çeyreğine hızlı başlayan ve farkı çift hanelere kadar çıkartan taraf Pınar Karşıyaka oldu. Çeyreğin ortalarından itibaren toparlanan ve rakibine karşılık veren Anadolu Efes, yine de maçın birinci periyotunu 25 – 29 geride tamamladı.

İkinci çeyrekte ise hücumda toparlanan ve farkı kapattıktan sonra öne de geçmeyi başaran Anadolu Efes, ilk yarıyı 50 – 46’lık skorla önde bitirdi. Maçın üçüncü çeyreğinde özellikle pota altında ve boyalı alanda etkinliğini sürdüren Anadolu Efes, farkı çift haneli sayılara kadar çıkartarak üçüncü periyotu 74 – 64 önde kapattı. Maçın dördüncü ve son çeyreğinde ise ev sahibi Pınar Karşıyaka, aradaki farkı eritse de Anadolu Efes, rakibine üstünlük şansı tanımadı ve mücadeleyi 98 – 89 kazanmayı başardı.

Sayı Dağılımı

ING Basketbol Süper Ligi’nin 25. Haftasında oynanan maçta Anadolu Efes, deplasmanda Pınar Karşıyaka’yı 98 – 89 yendi. İki takım oyuncularının sayı dağılımı ise şöyle oldu: Pınar Karşıyaka’da Taylor 24, Henry 14, Metecan Birsen 12, Nusret Yıldırım 7, Morgan 17, Onuralp Bitim 5 ve Yunus Sonsırma 10 sayı atarken; Anadolu Efes’te Larkin 5, Micic 23, Moerman 24, Simon 7, Sertaç Şanlı 12, Beaubois 13, Buğrahan Tuncer 5 ve Dunston 9 sayı attı.