Anadolu Efes – Büyükçekmece Basketbol’u Mağlup Etti 96 – 71

Anadolu Efes, ING Basketbol Süper Ligi’nin 8. müsabakasında Büyükçekmece Basketbol ile sahada karşı karşıya geldi. Maç sonucu Anadolu Efes 96 – 71 Büyükçekmece Basketbol. Lacivert Beyazlı taraftarlar, gelen 25 sayılık fark ile mutlu oldu.

Bu sayede Anadolu Efes, ligin 6. zafer sevincini yaşamış oldu. Büyükçekmece Basketbol ise 5. yenilgisini aldı. İşte Anadolu Efes – Büyükçekmece Basketbol müsabakasından merak edilen ayrıntılar…

Gazanfer Bilge Stadı’nda gerçekleşen ING Basketbol Süper Ligi’nin 8. hafta maçında düdüğü çalan isim Fatih Arslanoğlu oldu. Yardımcı hakem koltuğunda ise Ali Köseoğlu ve Semih Vural yer aldı. Anadolu Efes, rakibini çift haneli fark ile yendi.

Anadolu Efes – Büyükçekmece Basketbol Maçından Dakikalar…

Büyükçekmece Basketbol, ilk çeyrekte 5 sayı fark ile Lacivert Beyazlı ekibe mağlup oldu. İlk periyot sonucu 21 – 16 şeklinde tamamlandı.

Anadolu Efes’ten Tolga Geçim, karşılaşma boyunca 10 asiste imza attı. Bu sayede ekip, iyi organize olduğunu sporseverlere gösterdi. Devre arasında 45 – 34 skor ile Anadolu Efes üstünlüğü ile gidildi.

İkinci yarıya gelindiğinde bu sefer Lacivert Beyazlı sporculardan Bryant, etkinliğini gösterdi. Anadolu Efes, üçüncü periyotta aradaki farkı önce 20’ye daha sonra ise 25’e çıkardı. Maç sonucu Anadolu Efes 96 – 71 Büyükçekmece Basketbol.

Müsabakadan Kadrolar

Kritik müsabakada Büyükçekmece Basketbol sahada White 2, Yiğit Can vardal, Kadir Bayram 5, Enes Berkay Taşkıran, Greene 14, Deniz Kılıçlı 20, Bruinsma 4, Mustafa Kurtuldum, Herun 9, Yesukan Onar 1, Caner Erdeniz ve Can Kurt ile mücadele etti.

Anadolu Efes’in kadrosunda ise Larkin 15, Simon 2, Buğrahan Tuncer 14, Ömer Can İlyasoğlu 4, Bryant 13, Yiğitcan Saybir 6, Singleton 4, Erten Gazi 6, Petrusev 19, Tolga Geçim 3, Dunston 2 ve Doğul Balbay 8 yer aldı.

Anadolu Efes 96 – 71 Büyükçekmece Basketbol skoru ile sona eren maç, yirmi beş sayılık fark ile noktalandı. Lacivert Beyazlı taraftarlar, ING Basketbol Süper Ligi’nde 6. galibiyetin elde edilmesinden son derece mutlu.