ANADOLU EFES BİLETİ KESEMEDİ

Türk Hava Yolları Avrupa Ligi kapsamında yapılan serisinin üçüncü karşılaşmasından temsilcimiz Anadolu Efes İspanyol ekibi Real Madrid karşısında 4 sayı fark ile 80-76 mağlup olurken siri’yi bitirerek adını final four’a yazdırma şansına ertelemiş oldu. Oynanan bu karşılaşma sonunda alınan skorla galibiyet elde eden İspanyol temsilcisi Real Madrid durumu 2-1 yaptı.temsilcimiz Anadolu Efes’te yetenekli oyuncu Micic 29 sayılık performans gösterirken Beaubois’in 18 sayılık katkısı da galibiyeti getirerek Final Four bileti almaya yetmedi ve Mücadele 80-76 sona erdi.

Temsilcimiz Anadolu Efes serinin 4 karşılaşmasında Galip gelmesi durumunda final four’a çıkmayı başaracak ve 2020 yılında yapılması hedeflenen ancak koronovirüs pandemisi sebebiyle 2021 yılında yapılan Türk Hava Yolları Avrupa Ligi’nin final four’u 28 Mayıs 2021 ile 30 Mayıs 2021 tarihleri arasında Avrupa’nın Merkezi’ndeki ülke olan Almanya’nın Köln şehrinde organize edilecek.

İLK DEVREDE ÜSTÜNLÜK KURDU

Mücadelenin ilk periyodu iki ekibim kıran krem mücadelesine sahne oldu. İki takımda hücumda ve savunmada dengeli Bir performans ortaya koyarken temsilcimiz Anadolu Efes‘in bulunmuş olduğu basketleri İspanyol temsilcisi cevap vermekte gecikmedi. başa baş giden ilk periyot sonrasında skorda 15-15 beraberlik bulunuyordu.

Mücadelenin ikinci periyodunda yetenekli oyuncularından almış olduğu skor katkısı ile öne çıkmayı Başaran temsilcimiz Anadolu Efes ikinci periyodu 10 sayı fark ile Üstün bitirerek soyunma odasına 38-28 önde gitmeyi başardı.

16-0’LIK SERİYE ENGEL OLAMADI

Karşılaşmanın üç periyodunda dengeli oyun devam ederken temsilcimiz Anadolu Efes hücumda göstermiş olduğu iyi performans sayesinde rakibiyle arasındaki 10 sayılık skor farkını korumayı bilerek son periyoda 58-48 önde girmeyi başardı. karşılaşmada son periyoda baskın Bir performans ile Üstün giren temsilcimiz Anadolu Efes karşılaşmanın bitimine 4,5 dakika kala 12 sayılık üstünlük ile skoru 76-64 de getirmeyi başardı.

Mücadelede bu andan itibaren savunmadır ciddi problemler yaşayan temsilcimiz Anadolu Efes Real Madrid‘in elde etmiş olduğu 16-0’lık seriye engel olamadı ve mücadeleden 80-76 mağlup ayrılmış oldu. Oynanan bu karşılaşma sonunda alınan skorla galibiyet elde eden İspanyol temsilcisi Real Madrid durumu 2-1 yaptı