Anadolu Efes Alba Berlin Deplasmanında Kazandı 63-90

THY Euroleague’nin 9. Hafta karşılaşmasında turnuvanın son şampiyon unvanına sahip temsilcimiz Anadolu Efes, deplasmanda Almanya temsilcisi Alba Berlin ile karşı karşıya geldi. Alba Berlin’in ev sahipliğinde olan mücadeleyi temsilcimiz Anadolu Efes 63 – 90’lık skor ile kazanmayı başardı.

Koç Ergin Ataman’ın öğrencileri bu sezon ilk kez deplasmanda kazanmayı başardı. Geride kalan 9 mücadelede temsilcimiz Anadolu Efes galibiyet sayısını 3’e çıkartmış oldu. Gelecek hafta THY Euroleague’de çift maç haftası olacak ve önce Yunan ekibi Olympiacos daha sonra Fransız ekibi Monoco ile karşı karşıya gelecek.

Temsilcimiz Anadolu Efes – Alba Berlin Karşılaşmasından Notlar

İlk çeyreğin hemen başında ev sahibi ekip peş peşe bulduğu sayılar ile maça 4 – 0 ile başladı. Daha sonra Temsilcimiz bulduğu sayılar ile eşitliği sağlasa da ev sahibi Alba Berlin ilk çeyrek genelinde 3 kez 3’lük isabeti buldu ve ikili oyunlarda da etkili oldu. Temsilcimiz Anadolu Efes ribauntlarda oldukça başarılı olurken, isabet yüzdesinde ise temsilcimizden daha iyi bir yüzde yakalayınca ilk çeyrek ev sahibi ekibin üstünlüğü ile tamamlandı. Alba Berlin 21 – 20 Anadolu Efes skoru ile kenara geldi.

2. periyotta Temsilcimiz Anadolu Efes oyunun kontrolünü ele geçirdi. Bu periyotta Alman ekibinin 3’lük isabeti bulamaması ve temsilcimizin 6 denemede 5 isabet bulurken tüm denemelerinde de rakibimizin 2 katı isabet yüzdesi ile oynadı.

Savunmada da oldukça iyi işler yapan temsilcimiz 2. Çeyrekte 4 top çalma ile oynadı ve 6 kez de savunma ribaundu almayı başardı. Daha önceki maçlarda olduğu gibi bu çeyrekte de içeri devrilmeler ve ikili oyunlarda etkili olan Temsilcimiz hem savunmada hem de hücumda başarılı performans sergiledi.  2. Çeyrek tamamlanırken skor Alba Berlin 35 – 51 Anadolu Efes oldu ve temsilcimiz önemli bir üstünlük ile soyunma odasına gitti.

3.Periyotta temsilcimiz Anadolu Efes savunma başarısını bu periyotta da sürdürdü ve 2 blok, 2 top çalma ve 8 savunma ribaundu ile oynadı. Hücumda da başarılı olan Koç Ergin Ataman’ın öğrencileri 8 üçlük denemesinde sadece 3 isabet bulmasına rağmen yaptığı savunma ile yararlanılan bu pozisyonları savunarak telafi etmeyi başardı.

Bu çeyrekte Alba Berlin %28,6 isabet yüzdesi ile oynarken, Temsilcimiz Anadolu Efes %63,6 isabet yüzdesi ile oynadı ve farkı arttırmayı başardı. Alba Berlin 47 – 70 Anadolu Efes skoru ile takımlar kenara geldi.

Son periyotta ise temsilcimiz Anadolu Efes’in hücumdaki performansı düşmeye devam ederken savunma çıtasını oldukça yukarılara çekti. Son çeyrekte Koç Ergin Ataman’ın öğrencileri 11 ribaunt alırken, 4 kez de top çaldı. Buna karşılık savunmadaki başarısını hücuma taşıyamadı. Maç temsilcimizin 90 – 63 üstünlüğü ile tamamlandı.