ALİ KOÇ İLK ÜÇ YILDA İSTENİLEN ORANLARI VEREMEDİ

Fenerbahçe’nin yönetimine üç yıl önce gelen Ali Koç üçüncü sezonunu bu sezonu sonunda tamamlayacak. Yönetime geldiği zamanlar taraftarlardan oldukça destek alan ve taraftarları çoğu bu duruma sevinirken Ali Koç ilk üç yılda istenilen oranları ve istenilen başarının altında kaldı.

ALİ KOÇ YÖNETİMİNDE FENERBAHÇE

Sarı lacivertli takım Fenerbahçe’nin üç yıl önce yönetimi Başkanlığı olarak Ali Koç geldi. Aziz Yıldırım’ın ardından Ali Koç geldi ve yenilenmiş bir Fenerbahçe görmek için taraftarlar büyük bir heyecanla Ali koçu destekledi. Fakat ilk üç yılın sonunda Ali koç beklentilerin altında kaldı. Ali koç yönetiminde Fenerbahçe’nin puan ortalaması, kol ortalaması, derbi galibiyet Yüzdesi düşerken aynı zamanda da yenilgi ortalaması ne yazık ki yükseldi.

Bunlar tabii ki de sadece ilk ilk üç yıl sonuçları ve oranları. Bu ilk üç yılın ardından Ali Koç’un beklenen başarıyı sağlayamaması sonraki süreçlerde nasıl bir yönetim sergileyeceği Şimdiden merak ediliyor.

Ali Koç yönetimindeki Fenerbahçe’nin oranları ise şu şekilde; puan ortalaması 68’den 52’ye düştü, gol ortalaması 67’den 51’e düştü, derbi galibiyet yüzdesi ise 45 ton sekize düştü. Fenerbahçe’nin özellikle bu sezon Erol Bulut yönetimindeki öğrencilerin derbi galibiyeti ne yazık ki çok kötü.

Çıktıkları derbilerde hiçbir maçı kazanamayan Fenerbahçe ekibi ezeli rakipleri Galatasaray ve Beşiktaş’ın en fazla beraberliğe geçirebildi. Üç yıllık Ali Koç yönetimdeki Fenerbahçe’nin yenilgi ortalaması ise 5,5’tan dokuza yükseldi. Ali koç yönetimindeki Fenerbahçe bu sezon haricinde diğer iki sezonda Henüz daha şampiyonluk kupası kaldıramadı. Yine aynı şekilde Ali koç yönetimindeki Fenerbahçe üç sezonda12’den bir de sadece bir zafer elde edebildi.

KOÇ YÖNETİMİNDE 7 TEKNİK DİREKTÖR

Yönetim başkanı Âli koç yönetiminde Fenerbahçe’de üç sezonda yeni teknik direktör değişti. Aziz Yıldırım döneminde ise 21 sezonda 18 hoca değişti.3 sezonda bu kadar fazla hocanın değişmesi Ali Koç’un istikrarsız bir yapısının olduğunu gösteriyor ve taraftarlar üzerinde oldukça eleştiriye tutuldu.

Ali koç yönetimindeki Fenerbahçe’de sezon başı neredeyse 18 transfer devre arasında yapılıyordu ve bu 18 transfer oyuncunun sezon ortasından sonra takıma sunduğu desteklerle şampiyonluk yolunda emin adımlarla ilerlemesi gerekirken Fenerbahçe her sezon şampiyonlar en gerisinde kalan takımlardan birisi oldu.

Bu sezon da Fenerbahçe yine şampiyonun gerisinde olan takımları arasında yer alıyor ve süper toto süper Lig’in 11. hafta sonuna kaldı şu günlerde Fenerbahçe 59 puanla üçüncü sırada yer alıyor.