Ali Düşmez

Ali Düşmez Kupa Finaline İlişkin Açıklama Yaptı

Türkiye Futbol Federasyonu Başkan Vekili Ali Düşmez, kupa finali mücadelesine ilişkin açıklama yaptı. Bu sezon Türkiye Kupası Finali ve Süper Lig’in yeni sezon planlamasına ilişkin de bilgi vererek, merak edilen soruları cevapladı.

Türkiye Futbol Federasyonu Başkan Vekili Ali Düşmez, ülkedeki futbol liglerine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Kupa finali ile ilgili hedeflere de değinerek, merak edilen soruları da cevapladı.

Milli takımın Eylül ayında oynayacağı maçlar için ligin Ağustos ayı ortasında başlaması meselesinin de kulüpler ile görüşüldüğünün altını çizdi. Onların farklı düşüncesinin olduğuna dikkat çeken Düşmez, yayıncı kuruluş, kulüpler ve federasyon olarak ortak yolu bulacağını belirtti. Sonrasında ise kararı federasyon olarak vereceklerini ekledi.

Süper Lig’in yeni sezonu için çalışmaların da devam ettiğine değinen Ali Düşmez, Türk futbolunun üç önemli ayağı olduklarını ifade etti. Ve ortak bir yerde buluşmayı planladıklarının da bilgisini verdi.

Seyircili Oynanmasını İsteriz

Öte yandan Türkiye Kupası Final mücadelesinin tarihine ve seyircili oynanmasına ilişkin de konuştu. TFF Başkan Vekili,  kupa finali mücadelesinin seyircili olarak oynanmasını istediklerini belirtti. Fakat önemli olanın şartların uygun olması meselesinin de altını özellikle çizdi.

Atatürk Olimpiyat Stadı’nın yenilendiğini ve çok modern bir hale getirildiğini de hatırlatan Ali Düşmez, Temmuz ayı içerisinde de kupa finalini oynatmak istediklerini ekledi.

Güncel Yazılar