Alexander Sörloth

Alexander Sörloth İçin Üç Kulüp Yarışmıştı

Trabzonspor ekibinde önceki sezon büyük başarılara imza atan Alexander Sörloth için Leipzig transferi yılan hikayesine döndü. Konuya ilişkin ise Asbaşkan Mehmet Yiğit Alp açıklama yaptı. Sporcunun dün öğle saatlerinde Alman ekibi için sağlık kontrolünden geçmesinin beklendiğini fakat ani alınan bir kararla oyuncunun kontrole girmediği belirtildi. Norveçli sporcunun transferinde de herhangi bir sıkıntı olmadığını belirterek, bugün transferin tamamlanacağını ifade etti.

Trabzonspor ekibi ile yollarını ayırma kararı alarak Leipzig’e transfer olan Alexander Sörloth transferi spor gündeminin merak edilen başlıca konuları arasında yer alıyor.

Norveçli oyuncunun transfer sürecine ilişkin ise yaşanan aksaklıkla ile konuşan Asbaşkan Mehmet Yiğit Alp, dün öğle saatlerinde Alman ekibi için sağlık kontrolünden geçmesi beklenen sporcunun son anda kontrole girmemesine ilişkin bilgi verdi.

Leipzig Transferi Bugün Tamamlanır

Sporcunun transferi konusunda herhangi bir sıkıntı olmadığını söyleyen Alp, transferin bugün tamamlanacağını belirtti.

Geçtiğimiz sezon Süper Lig’de 33 gole ve 11 asiste adını yazdıran ve kusursuz performansı ile dikkatleri çeken gol kralını ise sezon sonunda hem Trabzonspor, hem de Crystal Palace ve Leipzig ekipleri istemişti.

Ülkesinin milli takım kampına katılan ve sonrasında Türkiye’ye dönüş yapmayan oyuncu için üç kulüp arasında kıran kırana bir pazarlık yaşandı. Üç kulüp arasında yaşanan transfer yarışının kazananı ise Alman kulübü oldu.

Güncel Yazılar