Alexander Sörloth

Alexander Sörloth İçin Leipzig İddialı

Süper Lig’de yeni sezon hazırlıkları tüm hızıyla devam ederken, spor kulüpleri de yeni sezonda kadrolarını güçlendirme çalışmalarını sürdürüyor.

2019-2020 sezonunda Trabzonspor Kulübü’nde forma terleten ve yıldız haline gelen Alexander Sörloth için ise kulüpler sıraya girdi.

Adeta bir gol makinesi olan Norveçli yıldızı elinde tutmak isteyen bordo mavili kulübün ise, oyuncuyu kadrosunda tutmak için ciddi anlamda çaba sarf etmesi gerekiyor.

20 Milyon Euro İddiası

Alexander Sörloth transferi için sıraya giren kulüpler arasında, en istekli takımın Leipzig olduğu öğrenilirken, ortaya atılan rakamın ise 20 milyon Euro olması şaşkınlığa neden oldu.

Kırmızı beyazlı takımın Trabzonspor Kulübü ile resmen görüşmelere başladığı ifade edilirken, başarılı oyuncuyu takımda tutmak isteyen bordo mavili taraftarlar da merak içinde sonucu beklemeye odaklandı.

Bordo mavili forma ile ilk sezonunda toplamda 33 gole ve 11 asiste adını yazdıran Sörloth, ayrıca dev kulüplerin de ilgisini çekmeyi başardı.

Gol kralı için en ciddi talibin Leipzig olduğu öğrenilirken, iki kulüp arasında da görüşmelerin yaşandığı ifade edildi.

Transfer konusunda kırmızı beyazlı takımın son derece kararlı olduğu belirtilirken, Karadeniz temsilcisi ile olan görüşmelerin sonucu da ciddi anlamda merak konusu haline geldi.

Güncel Yazılar