Aleksander Ceferin

Alexander Ceferin’in Açıklamasına UEFA’dan Düzeltme

UEFA Başkanı Aleksander Ceferin, koronavirüs pandemisi nedeniyle başlamayan liglerin genel durumuna ilişkin açıklama yaptı. Yapmış olduğu açıklamada sezonu bitirmeyecek olan ülkelerin Avrupa kupalarında ön eleme oynayacağının da bilgisini vermişti. Bu açıklama ile spor dünyasının gündemine oturan Ceferin’nde, ‘ön eleme’ düzeltmesi geldi. Turnuvaların katılım koşullarında ise mevcut koşular içerisinde herhangi bir değişim olmadığına dikkat çekildi.

Yeni tip koronavirüs salgını sebebiyle aksayan liglere ilişkin açıklama yapan UEFA Başkanı Alexander Ceferin, Avrupa kupalarını iptal etme düşüncesinin henüz olmadığını ifade etmişti. Olumsuz senaryoları ise düşünmek istemediğini belirten Başkan, her şeyin olabileceğini, işlerin iyi de kötü de gidebileceğini eklemişti.

Söz Konusu Koşullarda Değişiklik Yok

Yine de kendilerinin iyimser kalarak, yaşanan durumun düzeleceğini umut ettiklerini belirtmişti. Ve Avrupa kupalarını sonlandırmak için de somut olarak bir planları olduğunun altını çizmişti.

Maçların seyircisiz oynatılarak, sezonu tamamlayabileceklerini ekleyen Alexander Ceferin, Avrupa kupalarını iptal etme düşüncesinin ise henüz olmadığını vurgulamıştı.

Ulusal liglerin durumunun ise ayrı olduğunu belirten Ceferin, onların devam edip etmeyeceğine de kendilerinin karar vereceğini belirtti. %80 kadarının sezonu tamamlayacağına inandığını da söyleyen UEFA yöneticisi, sezonu bitirmeyeceklerin de Avrupa kupalarında ön eleme oynayacaklarını söylemişti. Fakat bu UEFA’dan bu duruma ilişkin düzeltme geldi. Ve kulüp turnuvalarının katılım koşullarında değişim olmayacağı belirtildi.

Güncel Yazılar