Alex Teixeira Beşiktaş’a Gelecek Mi

Ülkemizi 2021 – 2022 sezonunda UEFA Şampiyonlar Ligi’nde temsil edecek olan Beşiktaş; kadrosunu güçlendirmek adına transfer çalışmalarına devam ediyor. Vincent Aboubakar’ın takımdan ayrılmasının ardından bu bölgeye iyi bir santrafor transfer etmek isteyen siyah beyazlı takım; Sırp golcü Aleksandar Mitrovic veya bonservisi elinde olan Diego Costa’yı kadrosuna katmak adına çalışıyor.

Geçtiğimiz sezon on numara pozisyonunda Adem Ljajic ve Bernard Mensah’tan verim alamayan Beşiktaş; bu bölgeye Anderson Talisca tarzında birini bulmak istiyor. Bu noktada, tarz olarak Talisca ile birebir aynı özelliklere sahip olan Alex Teixeira için girişimler devam ediyor. Beşiktaş’ın Brezilyalı oyuncusu Josef de Souza’nın yakın arkadaşı olan Teixeira’yı ikna etmek adına herkes uğraşıyor.

Beşiktaş’ın Alex Teixeira İçin Yaptığı Teklif Nedir

1990 doğumlu oyuncu için Beşiktaş herhangi bir bonservis ödemeyecek. Ancak, uzun süreden bu yana Çin’de forma giyen oyuncunun yıllık ücret talebi bir hayli yüksek! Bu oyuncuyu transfer etmek adına mali şartlarını zorlayan Beşiktaş; Teixeira’nın yıllık 3.5 milyon Euro maaş talebi karşısında geri adım atmak zorunda kaldı. Buna ek olarak, Brezilyalı oyuncu; üç milyon Euro imza parası istiyor.

Alex Teixeira’nın başka talipleri de bulunuyor. İspanya La Liga takımlarından Valencia’nın da Brezilyalı oyuncu için bir hayli istekli olduğu biliniyor. Maaş konusunda Teixeira’nın istediğinin altında bir öneri sunan Valencia; oyuncudan gelecek haberi bekliyor.

Geçtiğimiz sezon Beşiktaş’a transfer olan Josef de Souza; yakın arkadaşı Alex Teixeira’yı da Beşiktaş’a gelmesi adına ikna etmeye çalışıyor. Bu noktada, UEFA Şampiyonlar Ligi kozunu kullanan Josef; bu ikna çalışmasından en kısa sürede sonuç alacak gibi duruyor.

Beşiktaş’ın Alex Teixeira için yaptığı teklif ise kötü değil! Oyuncuya yıllık 2.8 milyon Euro garanti ücret önerildi. Bunun yanı sıra, imza parası olarak da 1.5 milyon Euro teklif edilecek. Teixeira’nın istekleri ile Beşiktaş’ın teklifi arasında ciddi farklar olsa da orta yol bulunabilir.

Alex Teixeira Kimdir?

6 Ocak 1990 tarihinde doğmuştur. 1.74 boyundadır. Forvet arkasında görev almaktadır. 2016 yılının Şubat ayında Çin’in JS Suning takımına transfer olmuştu. Sözleşmesi; 1 Ocak 2021 tarihinde sona ermişti. O tarihten bu yana herhangi bir takımda forma giymiyor.