ALANYASPOR GERİDEN GELDİ 3 PUAN ALDI

Süper teşekkürler gün 34. haftasında Aytemiz Alanyaspor takımı kendi evinde, kendi sahasında Denizlispor ile karşı karşıya geldi. Haftaya galibiyetle kapatmak isteyen Aytemiz Alanyaspor takımı maça geriden dahil olsa da üç gol atarak maçı kazandı.

ALANYASPOR İLK YARIDA YETERSİZ KALDI

Ev sahibi takım Aytemiz Alanyaspor takımı süper toto süper Lig’in 34. haftasında Denizlispor ile karşı karşıya geldi. Unutulmaz bir maça ev sahipliği yapan Aytemiz Alanyaspor takımı 2-0’lık geriden takip ettiği karşılaşmayı 3-2 yaparak yendi. Karşılaşmanın ilk yarısında Aytemiz Alanyaspor takımı kendi kalesinde bir gol görürken rakip kaleye hiç gol atamadı. Maçın ilk yarısı bir sıfır Denizlispor üstünlüğü ile tamamlandı.

Son haftalarda Aytemiz Alanyaspor istediği başarıyı elde edemiyordu ve bu maçtan alacağı üç puana ihtiyacı vardı. Rakibi Denizlispor ise Spor Toto Süper Lig’in en az sırasında yer aldığı için bu galibiyetle çıkışını sürdürmek istiyordu. Maçın ilk yarısında 27. dakikada Denizlispor takımından Bakalorz vurdu ve gol oldu. 0-1’lik Denize sıfır üstünlüğü ile iki 45 dakika tamamlandı.

ALANYASPOR GERİ DÖNDÜ

Karşılaşmanın ikinci yarısında 51. dakikada Denizlispor bir kez daha gol attı. Veton Tusha ile topu ağlar ile buluşturan Denizlispor takımı o dakikadan sonra maçı kazandığını düşünmüştü. Fakat ikinci koydan sadece 3 dakika sonra Aytemiz Alanyaspor gol perdesini açtı ve maçın sonuna kadar üç gol atarak skoru kendi lehine çevirdi. Karşılaşmanın 54. dakikasında Aytemiz Alanyaspor‘dan Berkan kutlu Alanyaspor adına ilk golü attı. Aradaki fark bire düşmüştü.

Maçın 68. dakikasında aytemiz Alanyaspor bir kez daha sahneye çıktı ve efkan bekiroğlu ile skoru eşitledi. İki Kasım’dan sonra her iki takımda skoru değiştirmek ve maçı kazanmak için atağa geçse de bu atakların sonucunu alan takım evsahibi aytemiz Alanyaspor oldu. Mustafa Pektemek 88. dakikada Alanyaspor adını üçüncü golü attı ve skor artık 3-2 aytemiz Alanyaspor üstünlüğüne geçti.

O dakikadan sonra Denizlispor takıma eşitliği bulamadığı için maçın kazananı evsahibi takım aytemiz Alanyaspor oldu. Aytemiz Alanyaspor takımı iki günlük farkın ardından geriden gelerek maçı kazandı ve üç puanı kendi hanesine yazdırdı. Mükemmel bir geri dönüş hikayesi olarak adlandırılan bu maçtan üç puanla kazanan aytemiz Alanyaspor takımı aldığı üç puanla puanını 52’ye çıkardı ve beşinci sıradaki yerini korudu. Denizlispor takımı ise 26 puanda kalarak son sıradaki yerinde saydı.