Ahmet Nur Çebi’den Açıklamalar

Beşiktaş Kulübü Başkanı Ahmet Nur Çebi, Beşiktaş dergisinin Ekim ayı sayısındaki yazısında birçok açıklamaya yer verdi. Yazı başlıklarından bir tanesi Beşiktaş’ın Süper Lig’deki durumu ile ilgiliydi.

Süper Lig’in 10. haftasında Fenerbahçe’yi deplasmanda 10 kişi ile 4-3 yenmiş olmalarına rağmen Ahmet Nur Çebi, futbol takımında hala var olan uyum sorununu çözmek için biraz daha zamana ihtiyaç duyduklarını belirtti.

Sergen Yalçın yönetimindeki oyundan memnun olduğunu söyleyen Ahmet Nur Çebi, gelecekten yana oldukça umutlu olduğunu ifade etti. 

Taraftarımızın Desteğini Her Şekilde İhtiyacımız Var

Beşiktaş Kulübü Başkanı Ahmet Nur Çebi, Beşiktaş dergisinin Ekim ayı sayısındaki yazısında, taraftalarına da ayrı bir parantez açtı. Covid-19 salgını nedeniyle maçların seyircisiz oynandığını hatırlatan Ahmet Nur Çebi, taraftarlarının fiziki desteğini hissetme imkanı olmasa bile, manevi olarak bizimle olduklarını bilmeye oldukça ihtiyaç duyduklarını söyledi.

Öte yandan birlik olundukça başarılı olunacağına inandığını söyleyen Ahmet Nur Çebi, ağustos ve eylül aylarında düzenledikleri kampanyalara değindi. Ahmet Nur Çebi, zorlu geçen bu sıkıntılı dönemde göstermiş oldukları büyük ilgiden dolayı tüm Beşiktaş sevenlerine teşekkür etti.

Ayrıca özellikle son dönemde birçok takımın ekonomik sıkıntılar yaşamasına rağmen, kendilerinin yeni sezon öncesi birçok önemli markayla sponsorluk anlaşması imzaladıklarını belirten Ahmet Nur Çebi, bu sayede kulübe finansman desteği sağladıklarının altını çizdi.

Ahmet Nur Çebi’den Harcama Limiti Açıklaması

Beşiktaş Kulübü Başkanı Ahmet Nur Çebi, Beşiktaş dergisinin Ekim ayı sayısındaki yazısında, son olarak birçok kulübün sorun yaşadığı harcama limiti konusuna değindi. Ahmet Nur Çebi, kaleme aldığı yazısında harcama limitine ilişkin: “Birlikte yola çıktığımız ilk sezona başladık. Gerek artık hayatımızın bir parçası olan pandemiden gerekse TFF’nin limit talimatlarından ötürü engebeli bir yolda ilerlemek zorunda kaldık.

Çevremizi saran limit çemberinden ötürü Beşiktaş’ın yararına olabilecek en ufak ihtimali bile göz ardı edemezdik. Transferlerimizi yaparken, kulübün tek bir kuruşunu dahi boşa harcamamak düşüncesi kafamızda hakim olan düşünceydi. En nihayetinde, değerli Sergen Yalçın hocamızla da birlikte güzel bir uyum içinde çalışarak futbol takımımızı yeni sezona hazır hale getirdik.

Takımımızın bu süreçte elbette kaybedeceği puanlar olacaktır. Fakat bu sezon ligin daha da uzun soluklu olacağını ve futbolcuların tekrar bu ritme ayak uydurmaları için zamana ihtiyacı olduğunu da hesaba katmamız gerek. Günün sonunda, elimizden gelenin en iyisini yapmış olacağımızdan ve güneşli günlere ulaşacağımızdan hiçbir şüphem yok, sizlerin de olmasın” şeklinde açıklama yaptı.