Ahmet Ağaoğlu

Ahmet Ağaoğlu Önemli Açıklamalara İmza Attı

Süper Lig temsilcilerinden Trabzonspor Kulübü Başkanı Ahmet Ağaoğlu, önemli açıklamalara imza attı.

Trabzonspor Kulübü Başkanı Ahmet Ağaoğlu, şampiyonluğun en büyük adaylarından biri olduklarını fakat kaybettiklerini ekledi.

Kaybetmenin güzel bir şey olmadığını belirten bordo mavili yönetici, uzun bir sezon olacağı için de geniş bir kadroya ihtiyaçlarının olduğunu ekledi. Rezerv lig için talimatnamenin hazırlanmasını beklediklerini söyleyen başkan, takımın büyük bölümünü muhafaza ettikleri için çalışmalara da kaldıkları yerden devam ettiklerini ifade etti.

Pandemi arası sonrasında, 8 maçları olduğunu ve şimdi ise önlerinde 40 maçları olduğunu belirten Ağaoğlu, Başakşehir ekibinin de son 5 yıldır şampiyonluk yarışında olduğunu ekledi. Bunun 4’ünü kaybettiklerini söyleyen başkan, bir kupayı kaldırmakla her şeyin bitmediğinin de altını çizdi. Ve sürdürülebilir başarı için de 3-4 yıl gerektiğine dikkat çekti.

Kadronun Geniş Olması Avantajlı Bir Durum

Farklı bir hocanın, farklı bir sistem takıma ivme kaybettireceğini söyleyen Ahmet Ağaoğlu, zaman kaybettireceğini düşündükleri için de yola Eddie Newton ile devam etme kararı aldıklarını söyledi.

Newton’u yakından tanıdıklarında da başarılı olacağına olan inançlarının arttığını ifade eden yönetici, kupa finalindeki mücadelenin de görüşleri desteklediğini belirtti.

Kadronun geniş olmasının da avantajlı bir durum olduğunu söyleyen başkan, Rezerv Ligi’nin ekmeğini, Süper Lig kulüplerinin çok ciddi bir şekilde yiyeceklerini vurguladı.

Güncel Yazılar