Ahmed Kutucu Heracles’te

Devre arası transfer sürecinde adı sıkça Türk ekipleri ile anılan Ahmed Kutucu’nun yeni takımı belli oldu. Schalke’nin forveti Ahmed Kutucu Türk ekiplerinden vazgeçti. Hollanda Eredivisie Lig ekiplerinden biri olan Heracles ile kiralık anlaşma yaptı. Sezonun geri kalan bölümünde Ahmed Kutucu Hollanda liginde oynayacak.

20 yaşındaki forvet oyuncusu transferinin ardından Heracles kulübü ile iyi iletişiminin olduğunu ve forvet aradıklarını bildiğini dile getirdi. Bir an önce Hollanda liginde Heracles takımı ile oynamak ve atacağı gollerle takıma katkı sağlamak istediğini belirtti.

Hollanda Ligi’nde Oynayacak

Almanya Birinci Futbol Ligi (Bundesliga) ekibi olan Schalke 04, milli futbolcu Ahmed Kutucu’yu Hollanda ligi takımlarından Heracles Almelo’ya kiraladı. Devre arası transfer sürecinde yıldız forvetin ismi birçok farklı Türk ekibi ile geçmişti fakat tercih Hollanda’dan yana oldu.

Alman kulübünün yaptığı açıklamaya göre 20 yaşındaki genç forvet oyuncusu Ahmed Kutucu sezon sonuna kadar Heracles Almelo forması giyecek. Daha sonraki döneme ilişkin bir açıklama yapılmadı. Schalke 04 ile 30 Haziran 2022’ye kadar sözleşmesi devam eden Ahmed Kutucu ise bu sezon 10 maçta yer aldı. 10 maçta 1 gol elde etti.

20 yaşındaki forvet oyuncusu transferinin ardından Heracles kulübü ile iyi iletişiminin olduğunu ve forvet aradıklarını bildiğini dile getirdi. Bir an önce Hollanda liginde Heracles takımı ile oynamak ve atacağı gollerle takıma katkı sağlamak istediğini belirtti. Takım ile çalışmalara başlamak için sabırsızlandığını söyledi.

Ahmed Kutucu Kimdir?

2000 yılında Almanya Gelsenkirchen’de dünyaya gelen Ahmed Kutucu, futbol kariyerine Almanya’da Essen takımı ile başladı. Ahmed Kutucu santrfor mevkisinde görev yapan ve Türk Milli Takımları’nın alt yaş kategorilerinde düzenli olarak davet alan isimlerden birisi. 1.81 boyundaki genç yıldız Mehmet Hacıoğlu’nun antrenörlük döneminde Türkiye U17, Vedat İnceefe’nin yönetiminde Türkiye U19 milli takımlarından davet almıştı.

Kutucu U21 takımımızda yer aldı. 2011 yılında ise Bundesliga’nın önemli ekiplerinden biri olan Schalke 04’e transfer oldu. Takımın altyapısında başlayıp daha sonra başarılarından dolayı A Takım Kadrosuna geçti ve ilk profesyonel deneyimi oldu.

Ahmet Kutucu Schalke 04 A Takım formasıyla 24 maça çıkan Ahmed Kutucu, 4 de gol kaydetti. Devre arası transfer sürecinde ise Hollanda Ligi takımlarından biri olan Hreacles Almelo takımına sezon sonuna kadar kiralandı.