Adana Demirspor Görkemli Günlerine Geri Dönmek İstiyor

Adana temsilcisi Adana Demirspor takımı 24. haftada Hatayspor o ile oynayacak olan karşılaşması rakip takımın ligden çekilmesinin ardından hükmen galibiyetle sonuçlandı. Bu yüzden Adana Demirspor’un aslında deprem sonraki ilk karşılaşması 25. haftada oynanacak. Adana Demirspor takımı 25. haftada deplasmanda Trabzonspor’un konuğu olacak ve rakibini yenerek üç puan alıp evine dönmek istiyor.

Çünkü rakibi Trabzonspor 38 puanla Adana Demirspor‘un hemen bir alt sırasında yer alıyor. Aslında ilk 5 sırada yer alan takımlar arasındaki puan farkı çok fazla değil ve oldukça heyecanlı geçiyor.

Süper Lig’de Alt Sıralar Karışık

Süper Lig’de alt sıralarda yer alan takımların durumları değişti. Hatayspor ve Gaziantep Futbol Kulübünün Spor Toto Süper Lig’den çekilmesinin ardından 17 takıma düşen Süper Lig’de elenecek takımlar da oldukça merak ediliyor.

Şu an son sırada yer alan Ümraniyespor 14 puanla, 18. sırada yer alan İstanbulspor 21 puanla, 17. sırada yer alan Giresunspor 21 puanla, ve 16. sırada yer alan Kasımpaşa ise 22 puanda. Kasımpaşa’yı aynı puanla takip eden Ankaragücü 15. sırada yer alıyor. Hatayspor aslında 14. sırada yer alıyordu 23 puanla fakat Süper Lig’den çekileceği için 24 puanla Antalyaspor düşme hattının en yakınına yerleşti.

Eleme potasına yakın olan diğer takımlar ise 24 puanla Sivasspor, 25 puanla Alanyaspor, 26 puanla Fatih Karagümrük takımı ve 27 puanla Konyaspor takımı.  Bu sezon üst sıralarda ki takımlar arasındaki puan farkları ne kadar birbirine yakınsa alt sıralarda yer alan takımlar arasındaki puan farkları da birbirine oldukça yakın. Bu durum bir maç galibiyetiyle bile çok fazla yer değişikliğine sebep olacağı için alt sıralarda yer alan takımların hiç maç kaybetme lüksü yok.

Süper Lig’in Her Takımı #BizBiriz Dedi

Yaşanan felaketin ardından tüm spor etkinliklerine ara verilmişti ve Süper Lig 3 Mart 2023 Cuma günü itibarıyla geri dönüyor. Futbol ruhunu, maç ruhunu oldukça özlediğimiz ve moral bulmak istediğimiz şu günlerde 3 Mart 2023 tarihi itibarıyla Süper Lig’e kavuşacak olmak oldukça heyecan verici.

Umuyoruz bir daha asla böyle bir felaket yaşanmaz, böyle bir felaket yaşansa bile yıkımı bu kadar ağır olmaz. Tekrardan herkese çok geçmiş olsun ve kaybı olanlar içinde başı sağ olsun.

3 Mart Cuma

Alanyaspor – Başakşehir 20.00

4 Mart Cumartesi

Fatih Karagümrük – Sivasspor 13.30

Trabzonspor – Ümraniyespor 16.00

Kayserispor – Fenerbahçe 19.00

5 Mart Pazar

Konyaspor – Giresunspor 16.00

Beşiktaş – Ankaragücü 19.00

6 Mart Pazartesi

Kasımpaşa – Antalyaspor 20.00

Haftanın bay geçen takımı İstanbulspor