Adana Demirspor Durmuyor

2020-21 sezonunda uzun bir aradan sonra Süper Lig’e yükselen Adana Demirsppor, şu ana kadar transferde en önemli takım. Adana temsilcisi, Mart ayında Galatasaray’la olan sözleşmesini fesheden Younes Belhanda ve dünyaca ünlü İtalyan yıldız Mario Balotelli’yi kadrosuna katarak transferde adından söz ettirdi.

Adana Demirspor, Belhanda ve Balotelli hamlelerinden sonra transferde durmayı düşünmüyor. Adana Demirspor’un sıradaki hedefi dünyaca ünlü Brezilyalı stoper David Luiz.

Habet İtalya’dan

İtalyan gazeteci Nicolo Schira’nın yaptığı haberde David Luiz’in Adana Demirspor’a transfer olmasının an meselesi olduğu belirtildi. Nicolo Schira, David Luiz’in Adana Demirspor’un sunduğu orojeye hayran kaldığı ve Türkiye’de forma giymeye sıcak baktığını belirtti. Nicolo Schira, dünyaca ünlü Brezilylalı yıldız David Luiz’in Adana Demirspor’dan yıllık 4 milyon Euro kazanacağını iddia etti.

Adana Demirspor başkanı Murat Sancak, yaptığı açıklamada David Luiz’i kadroya katmayı çok istediklerini ve bu transfer için tüm imkanların seferber edildiğini belirtti. Murat Sancak, imzaların atılmasına kesin gözüyle baktığını açıkladı. Adana Demirspor’un David Luiz ile yaptığı görüşmeleri bizzat yürüten Murat Sancak, David Luiz’i takıma kazandırıp taraftarlarını mutlu etmek istediklerini belirtti.

Reklam da Olacak

Adana Demirspor’un David Luiz’i kadrosuna katmasındaki tek amaç oyuncunun sportif performansı değil. Mavi şimşekler, David Luiz’i kadrosuna katarark tüm dünyada adından söz ettirmeyi ve Adana Demirspor’un dünya tarafından ilgi çeken bir kulüp olmasını planlıyor.

David Luiz Kimdir?

1987 tariginde Brezilya’nın Diadema şehrinde dünyaya gelen David Luiz, futbola ülkesinin Vitoria takımının alt yapısında başladı. Daha sonra Benfica’ya kiralanan oyuncu, 2007 yılında 500 bin Euro karşılığında Benfica’nın oyuncusu oldu. Benfica ile gösterdiği performansla Avrupa devlerinin dikkatini çekmeyi başaran David Luiz, 2011 yılının Ocak ayında 25 milyon Euro karşılığında Chelsea’ye transfer oldu.

Chelsea formasıyla da iyi bir performans sergileyen David Luiz, 2014 yılında 49,5 milyon Euro karşılığında Paris Saint-Germain’in yolunu tuttu. 2016’da 35 milyon Euro karşılığında Chelsea’ye dönen David Luiz, yaşının da ilerlemesiyle formdan düşmeye başladı. Chelsea’de istediği şansı bulamayan David Luiz, 2019 yılında 8 milyon 700 bin Euro karşılığında Arsenal’e transfer oldu.

Yüksek top tekniği, uzaktan şutları ve serbest vuruşlarıyla dikkat çeken David Luiz, Brezilya milli takımıyla 56 maçta 3 gol kaydetti.