Adana Demirspor 9. Haftada Kendi Sahasında

Süper Lig heyecanı kaldığı yerden devam ediyor. Spor Toto Süper Lig’in 8. Haftası sonrası milli araya giren takımlar, zorlu mücadelelerine tekrar devam ediyorlar.

Süper Lig’in 9. Hafta karşılaşması için Adana Demirspor ile Öznur Kablo Yeni Malatyaspor ekipleri aynı sahada buluşmaya hazırlanıyor. Adana Demirspor’un ev sahibi olacağı Süper Lig’in 9. Hafta mücadelesi, Yeni Adana Stadyumu’nda oynanacak.

Nefeslerin tutulacağı maç heyecanı 16 Ekim Cumartesi günü saatler 19:00’ı gösterdiğinde başlayacak ve maç heyecanı Adana seyircisi için tribünlerden yaşanabilecek. Tribünlerden ortak olunabilecek heyecanın yanı sıra yapılacak naklen yayın ile de bu heyecana ortak olunabilecek.

BeIN Sports 1 kanalından yapılacak canlı yayın ile Süper Lig macerasına ortak olunabilecek. Toplamda 12 puanı bulunan ve sıralamada 10. Sırada kendisine yer bularak milli araya giren Adana Demirspor ekibi, son 4 maçtır devam ettirdiği yenilmezlik serisini devam ettirmek ve puan kaçırmamak istiyor.

Yeni Malatyaspor ekibinin ise Süper Lig’in ilk haftalarında aldığı 2 galibiyet puanıyla toplamda 6 puanı bulunuyor ve sıralamada 17. Sırada yer alıyor.

Son 5 haftadır yaşadığı yenilgilere son verme ve puan yükselterek sıralamada üst sıralara çıkma hedefiyle sahaya çıkacak olan Yeni Malatyaspor ekibi, talihini tersine döndürmek istiyor.

Adana Demirspor Karşılaşma Öncesi Hazırlıklarını Tamamladı

Teknik direktör Vincenzo Montella önderliğinde hazırlıklarına başlayan Adana Demirspor ekibi, kendi tesislerinde çalışmalarını yürüttü.

Milli ara sonrası ilk maçlarına çıkacak olan Adana Demirspor ekibi, ısınma hareketleri ile antrenmanlarına başladı; ardından da top kapma, pas ve pres çalışması yaparak çalışmalarını sonlandırdı.

Süper Lig’in son haftası Fraport TAV Antalyaspor ekibi karşısında aldıkları 2-1 skorlu galibiyetin devamını getirmek isteyen Adana Demirspor ekibi, son 4 haftadır devam ettirdikleri yenilmezlik serisini devam ettirmek istiyor ve puan kaçırmak istemiyor.

Antrenman Öncesi Teknik Hocadan Açıklama…

Süper Lig’in 9. Hafta mücadelesi öncesi antrenman ile hazırlıklarına devam eden Adana Demirspor ekibinin teknik hocası Vincenzo Montella, antrenman öncesi çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Süper Lig’in 8. Haftasında aynı sahaya çıktıkları Fraport TAV Antalyaspor ekibini mağlup etmelerine değinen Montella, iyi bir performans ortaya koyduklarını ifade etti. Milli araya galibiyet sevinci ile girmelerinin gururunu taşıdıklarını dile getiren teknik hoca, galibiyetin kendileri için moral olduğunu ve dinlenmeye ihtiyaçları olduklarını ifade etti.

Ardından Süper Lig’in yeni haftasında yapacakları maça değinen teknik direktör, Yeni Malatyaspor ile yapacakları maçın zorlu geçeceğini ifade etti. Ardından maça hazır olduklarını dile getiren Montella, gelişmeye ve ilerlemeye devam ettiklerini ifade etti.

Hedeflerinin sürekli bir gelişim içinde olmak olduğunu anlatan teknik hoca, bunun için gerekli çalışmaları yaptıklarının altını çizdi.

Aynı zamanda en büyük hedeflerinin Lig’de kalmak olduklarını da ifade eden Montella, önceliklerinin bu olduğunun altını çizdi.