Abdülkerim Bardakçı Galatasaray ile İmzaladı

Her yaz transfer döneminde ismi öne çıkan bir oyuncu olur ve bu yaz transfer döneminin ilk kertesindeki isim Abdülkerim Bardakçı’ydı. Konyaspor’un başarılı savunmacısı yerli pasaporta sahip olması, sol ayağını çok iyi şekilde kullanabilmesi, hücuma yaptığı katkı ve geride kalan sezonda sergilediği performansla İstanbul’un 3 büyüğünü de peşine takarken verilen yarışın kazananı Galatasaray oldu. Fenerbahçe ile prensip anlaşmasına vardıktan sonra yıllık ücret konusunda yaşanan sıkıntı nedeniyle masadan kalkan başarılı savunmacı, Sarı Lacivertli ekibin ezeli rakibiyle sözleşme imzalayarak yarışın kazananını belirlemiş oldu.

Bir Yarış Sona Erdi

Bu sezon Süper Lig’in alışılan dinamiklerinin çok dışına çıkılan bir sezon oldu ve bu durumun aslında geleceğe dair işaretler verdiği de futbol otoriteleri tarafından düşünülüyordu.

Nitekim Anadolu takımlarının bu kadar başarılı geçirdiği bir sezon pek yaşanmamıştı. Hele ki gelirler açısından bu kadar daralan bir dönemde yaşanan bu başarılardan sonra Anadolu kulüplerinin oyuncuları da değerlerine değer kattılar.

Bu oyunculardan birisi de kuşkusuz Abdülkerim Bardakçı’ydı. Başarılı savunmacı, bonservisi uzun bir süredir Konya temsilcisinde bulunuyor olmasına rağmen pek çok farklı takıma kiralık gönderildiği için bir türlü istenilen patlamayı yapamamıştı.

Takıma döndüğü andan itibaren Konyaspor’un en değerli isimlerinden biri haline gelen sol ayaklı savunmacı, kendisini öne çıkaran özelliklerini geliştirdiği gibi eksik gözüken taraflarını da olabildiğince telafi etti.

Geçen sezon Konyaspor’un başarısında çok büyük pay sahibi olan isimler arasında sayılan 28 yaşındaki savunmacının yaz transfer döneminin en çok konuşulan isimlerinden birisi olması bekleniyordu ve nitekim öyle de oldu.

Üçlü savunma formatına dönen Beşiktaş’ta elzem ihtiyaç olarak görülen Abdülkerim, Fenerbahçe ve Galatasaray tarafından da kadroda bulunan yıldızların ayrılması durumunda ikame olabilecek bir oyuncu olarak görülüyordu.

Bununla birlikte Beşiktaş’ın rüyası maddi anlaşmazlıklar yüzünden erken sona erdi. Fenerbahçe oyuncuyla alakalı olarak çok ciddi bir mesafe kat etti ve son noktaya kadar da anlaşmayı getirdi. Ancak yıllık ücret konusunda yaşanan anlaşmazlıklardan sonra Abdülkerim masadan kalktı ve bu sırada devreye giren Galatasaray transferi tamamladı.

Bu bağlamda oldukça değerli bir oyuncuyu kadrosuna katan Galatasaray, aynı zamanda ezeli rakibine masada da bir çalım atmış oldu.

Marcao Yolcu Olabilir

Bu sezonun hemen başında Kerem Aktürkoğlu’na saldırması nedeniyle kapının önüne koyulacak duruma gelen Marcao, sezon içerisinde sergilediği performansla ne kadar değerli bir oyuncu olduğunu hatırlatmıştı.

Bununla birlikte Brezilyalı oyuncu o kadar kaliteli ki onun en kötü döneminde bile bir talibi vardı. Bu başarılı performanstan sonra talibi iyiden iyiye artan 25 yaşındaki savunmacının artık takımdan ayrılması bekleniyor.

Abdülkerim Bardakçı transferini başarıyla tamamlayan Galatasaray, bu transferden en kârlı çıkan takım oldu. Bununla birlikte hangi takımın zarar ettiğini de zaman gösterecek.